Polityka i społeczeństwo

MRiT: Minister Rozwoju i Technologii Piotr Nowak w Paryżu – zapowiedź (komunikat)

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Sprawiedliwa transformacja energetyczna, unijna taksonomia, wzrost cen energii oraz konkurencyjność europejskiego przemysłu to główne tematy rozmów Piotra Nowaka, ministra rozwoju i technologii z jego francuskimi odpowiednikami.

Szef resortu rozwoju i technologii spotka się 25 stycznia w Paryżu z Bruno Le Mairem francuskim ministrem gospodarki, finansów i odbudowy Francji oraz z Agnes Pannier-Runacher, minister ds. przemysłu. Spotkanie ministrów odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy Polski i Francji odbędzie się w pierwszym miesiącu francuskiej prezydencji w Radzie UE, której priorytetami są między innymi budowa autonomii strategicznej Europy, reindustrializacja i zielona transformacja.

Minister Nowak spotka się również z francuskimi inwestorami zrzeszonymi w organizacji MEDEF -największej francuskiej federacji pracodawców oraz z jej prezesem Geoffroy Roux de Bezieux i przedstawicielami polskiego biznesu, działającymi we Francji.

Francja stała się trzecim partnerem handlowym pod względem polskiego eksportu, zaraz po Niemczech i Czechach. W 2021 r. odnotowaliśmy dynamiczne ożywienie obrotów towarowych z Francją. Po 11 miesiącach 2021 r. polski eksport do Francji wzrósł aż o 21%, do blisko 15 mld EUR i o tyle samo import (+21%), do 8,7 mld EUR.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ maja/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM