Polityka i społeczeństwo

CIS: Rozmowa telefoniczna Marszałek Sejmu z Przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy (komunikat)

Centrum Informacyjne Sejmu informuje:

W czwartek, 10 lutego, odbyła się rozmowa telefoniczna marszałek Sejmu Elżbiety Witek z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Rusłanem Stefanczukiem. Jej tematem przewodnim było rosyjskie zagrożenie dla Ukrainy.

Marszałek Sejmu na wstępie zapewniła o solidarności Polski z narodem ukraińskim w obliczu niebezpieczeństwa. Elżbieta Witek podkreśliła, że w uchwale z 27 stycznia Sejm zaapelował do rządów państw NATO i UE o udzielenie wsparcia znajdującej się w obliczu wojny Ukrainie i stanowczą reakcję wobec agresji ze strony Rosji oraz powtórzyła, że Polska sprzeciwia się łamaniu ukraińskiej integralności terytorialnej i naruszaniu granic.

Marszałek Sejmu wspomniała o szczególnej aktywności członków polskiego rządu na rzecz zachowania nienaruszalności terytorium i niepodległości Ukrainy. Zaoferowała także wysłanie do Kijowa delegacji parlamentarnej celem wyrażenia poparcia.

Przewodniczący Stefanczuk złożył na ręce Marszałek Sejmu podziękowania i wyraził wdzięczność za postawę Polski. Jednocześnie zaprosił grupę parlamentarzystów na spotkanie w Radzie Najwyższej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ sdd/ godl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM