Polityka i społeczeństwo

MEiN: Inauguracja II edycji programu MEiN i AWF „WF z AWF” (komunikat)

MEiN informuje:

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że dziś podczas konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wraz z Rektorem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie ogłosili II edycję programu „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”.

Prawie 120 tys. uczniów biorących udział w dodatkowych zajęciach sportowych oraz ponad 31 tys. przeszkolonych nauczycieli. Blisko 9 tys. Sport Klubów w całej Polsce oraz 180 tys. godzin zajęć ruchowych dla dzieci i młodzieży po długotrwałym okresie nauki zdalnej. To wyniki pierwszej edycji wspólnego projektu MEiN oraz Akademii Wychowania Fizycznego „WF z AWF”.

Badania uczniów biorących udział w programie pokazały negatywne skutki nauki zdalnej – wzrost wskaźnika masy ciała, a także spadek wytrzymałości biegowej, wydolności krążeniowo-oddechowej. Dlatego w 2022 roku program będzie kontynuowany. Na ten cel przeznaczymy ponad 36 mln zł.

W załączeniu przekazuję komunikat prasowy.

Informacja ta znajduje się również na naszej stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wf-z-awf–aktywny-powrot-uczniow-do-szkoly-po-pandemii–inauguracja-ii-edycji-programu-mein-i-awf2

Z poważaniem

Anna Ostrowska

Rzecznik Prasowy MEiN

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP:serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ dsr/ joz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM