Polityka i społeczeństwo

MRiT: Spotkanie OBWE pod polskim przewodnictwem; o stabilności i bezpieczeństwie w Europie (komunikat)

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Promowanie bezpieczeństwa i stabilności wśród państw członkowskich poprzez zrównoważoną odbudowę gospodarczą po pandemii COVID-19 – to główne wątki poruszane na konferencji Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w której uczestniczył dzisiaj wiceminister Mariusz Jerzy Golecki.

Głównym celem konferencji było uzgodnienie kierunków rozwoju dla państw OBWE, które po ich opracowaniu w formie decyzji zostaną przyjęte przez organizację podczas polskiej prezydencji w 2022 roku. Dotyczą one przede wszystkim wspierania trwałej odbudowy gospodarek po pandemii Covid-19 i wzrostu gospodarczego, poprzez promowanie inwestycji, dobrego zarządzania i walki z korupcją, ułatwień w handlu i transporcie, przedsiębiorczości i rozwoju biznesu.

Więcej: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/spotkanie-obwe-pod-polskim-przewodnictwem-o-stabilnosci-i-bezpieczenstwie-w-europie (PAP)

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ dka/


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM