Nauka i technologie

UAV Factory i Jennings Aeronautics pod nową marką Edge Autonomy

SAN LUIS OBISPO, Kalifornia, 22 lutego 2022 r. /PRNewswire/ — Spółka UAV Factory, będąca liderem w dziedzinie technologii bezzałogowych i autonomicznych, ogłosiła dzisiaj zmianę nazwy i wejście na rynek pod marką Edge Autonomy. Stworzenie nowej marki jest związane z niedawną fuzją z Jennings Aeronautics („JAI”). Edge Autonomy to połączenie dwóch czołowych światowych producentów platform małych bezzałogowych statków powietrznych i zestawów do montażu kamer. Marka otwiera nowy rozdział w postaci zjednoczonej, kierowanej innowacjami spółki, która będzie przewodzić na rynku zastosowań wielodziedzinowych technologii bezzałogowych i systemów autonomicznych.

Edge Autonomy reprezentuje sobą całe dekady sprawdzonych technologii bezzałogowych oferowanych klientom rządowym, komercyjnym i uczelniom w niemal 60 krajach. Poprzednia siedziba JAI w San Luis Obispo w Kalifornii posłuży jako nowa siedziba Edge Autonomy. Spółka wspierana jest przez AE Industrial Partners, fundusz private equity specjalizujący się w sektorach: lotnictwa, obronności i usług rządowych, kosmosu, usług energetycznych i mediów oraz specjalistycznych rynków przemysłowych.

John Purvis, dyrektor generalny Edge Autonomy, powiedział:

„Od kiedy UAV Factory i JAI połączyły siły we wrześniu ubiegłego roku, jasnym było, że potrzebujemy nowej marki, która będzie odzwierciedlać realny zasięg i siłę naszej globalnej platformy. Marka Edge Autonomy wyraża naszą misję, by pomagać klientom zyskiwać kluczowe przewagi konkurencyjne w korzystaniu z najnowszych technologii bezzałogowych statków powietrznych. W oparciu o doskonałą reputację tworzących ją firm, jesteśmy przekonani, że marka Edge Autonomy stanie się synonimem innowacji i wysokiej jakości na rynku systemów autonomicznych. Otwierają się przed nami nowe możliwości”.

Dyrektor AE Industrial Partners, Jeff Hart, dodał:

„Nazwa Edge Autonomy odzwierciedla wizję tej organizacji i świadczy o naszej zdolności do wspierania i tworzenia innowacji o strategicznym znaczeniu. Zapewniamy technologie bezzałogowe dla wojska, służb pierwszej pomocy, przedsiębiorstw i uczelni, nigdy nie tracąc z oczu misji realizowanej przez naszych klientów. Stopniowo rozszerzając ofertę rozwiązań wielodziedzinowych, Edge Autonomy będzie przewodził na rynku dzięki niezrównanym możliwościom, wysokiej jakości i doskonałej obsłudze klienta”.

Edge Autonomy wprowadza różnorodny ekosystem platform bezzałogowych i systemów elektrooptycznych/podczerwonych (EO/IR) oraz niezrównany światowy zasięg dzięki zakładom produkcyjnym i testowym, które służą klientom, oferując innowacje, szybkość i sprawność realizacji. Dzięki doświadczeniu i globalnej bazie pracowników, wśród których są jedni z najlepszych na świecie inżynierów systemów bezzałogowych i ekspertów od sensorów montowanych na bezzałogowych statkach powietrznych, Edge Autonomy jest w doskonałej sytuacji, aby pozytywnie wpływać na działalność klientów w zakresie wywiadu, nadzoru i rozpoznania (ISR) w innowacyjny i opłacalny sposób.

Aby poznać więcej informacji o Edge Autonomy, w tym o samej marce, oraz informacji dotyczących klientów i konkretnych zastosowań, odwiedź nową stronę internetową spółki: www.EdgeAutonomy.io.

Edge Autonomy

Spółka Edge Autonomy z siedzibą w San Luis Obispo w Kaliforni jest liderem technologii bezzałogowych i autonomicznych, który powstał w celu opracowywania najbardziej zaawansowanych platform na rynku rozwiązań bezzałogowych. Tworzone przez spółkę technologie bezzałogowe stosowane są w niemal 60 krajach przez rządy, przedsiębiorstwa i uczelnie. Edge Autonomy czerpie ze swojej pionowo zintegrowanej działalności i globalnego zasięgu, na który składa się ponad 150 tys. m2 zakładów produkcyjnych na dwóch kontynentach oraz kluczowe biura wsparcia w Bend w stanie Oregon i Herndon w stanie Wirginia. Więcej informacji na stronie internetowej www.EdgeAutonomy.io. Najświeższe informacje dostępne na profilach na Twitterze, LinkedIn, Instagramie, YouTubie i Facebooku.

AE Industrial Partners

AE Industrial Partners to fundusz private equity specjalizujący się w sektorach lotnictwa, obronności i usług rządowych, kosmosu, usług energetycznych i mediów oraz specjalistycznych rynków przemysłowych. AE Industrial Partners inwestuje w czołowe spółki na rynku, które mogą korzystać z jej pogłębionej wiedzy przemysłowej, doświadczenia operacyjnego i relacji na rynkach docelowych. AE Industrial Partners jest sygnatariuszem Zasad Odpowiedzialnego Inwestowania ONZ oraz Inicjatywy ILPA Diversity in Action (różnorodność w działaniu). Więcej na stronie internetowej: www.aeroequity.com.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1750152/Edge_Autonomy_Logo.jpg

Źródło: Edge Autonomy; AE Industrial Partners

KONTAKT:

Lambert & Co.

Jennifer Hurson

e-mail: jhurson@lambert.com

tel. 845.507.0571

Caroline Luz

tel. 203-656-2829

e-mail: cluz@lambert.com

Źródło informacji: PR Newswire

 


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM