Biznes i finanse

Grupa inwestycyjna pod kierownictwem Advent International i Permira dokonuje przejęcia McAfee

SAN JOSE, stan Kalifornia–(BUSINESS WIRE)– McAfee Corp. (NASDAQ:MCFE, „McAfee”), światowy lider w dziedzinie ochrony przed zagrożeniami internetowymi, poinformowała dzisiaj o zakończeniu procesu jej przejęcia przez grupę inwestorów kierowaną przez Advent International Corporation („Advent”) oraz fundusze korzystające z doradztwa podmiotów Permira, Crosspoint Capital Partners L.P. („Crosspoint”), Canada Pension Plan Investment Board („CPP Investments”), GIC Private Limited („GIC”) oraz spółka zależna będąca w całości własnością Abu Dhabi Investment Authority („ADIA”) (łącznie zwane „Grupą inwestycyjną”).

„Jesteśmy niezmiernie podekscytowani tym przejęciem i współpracą z grupą inwestycyjną, której celem jest dalsze wzmocnienie naszej wiodącej na rynku pozycji w zakresie wzrostu w miarę jak konsekwentnie dostarczamy światowej klasy usługi ochrony internetowej milionom konsumentów na całym świecie – powiedział prezes i dyrektor generalny McAfee Peter Leav. – Niniejsze przejęcie było możliwe dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu naszych pracowników, jak również dzięki partnerstwu firm TPG i Intel w ciągu ostatnich czterech lat. Z nadzieją patrzymy na naszą dalszą drogę jako przedsiębiorstwa prywatnego wyspecjalizowanego w zaspokajaniu potrzeb konsumentów, przy wsparciu i wiedzy grupy inwestycyjnej” – oświadczył Leav.

W ramach tej transakcji Bruce Chizen, starszy doradca w Permira, zostanie przewodniczącym rady dyrektorów McAfee. Chizen zaznaczył:

„Zapotrzebowanie na spersonalizowane, innowacyjne i intuicyjne usługi ochrony przed zagrożeniami internetowymi nigdy nie było większe, zaś firma McAfee znajduje się w idealnej pozycji, aby sprostać temu zapotrzebowaniu i konsekwentnie budować swoją czołową platformę technologiczną oraz bazę lojalnych klientów. Z wdzięcznością dołączam do rady dyrektorów i cieszę się, że będę mógł przyczynić się do niewątpliwego kolejnego etapu sukcesu spółki”.

„Obecnie konsumenci poruszają się po coraz bardziej wyrafinowanym i złożonym krajobrazie cyberbezpieczeństwa, a to sprawia, iż wielokrotnie sięgają po ofertę McAfee – powiedział Bryan Taylor, szef zespołu inwestycji technologicznych Advent i partner zarządzający w Palo Alto. – Marka McAfee jest synonimem zaufania i ochrony. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy pomóc w budowaniu reputacji firmy w zakresie jakości, doskonałości i innowacji, co pozwoli jej osiągnąć nowe standardy”.

Brian Ruder, współkierujący działem technologii w Permira, skomentował:

„Dzisiejszy dzień oznacza początek ekscytującego rozdziału dla McAfee i jesteśmy zaszczyceni, że możemy być jego częścią. Jako członek rady dyrektorów Bruce wnosi dziesięciolecia doświadczenia w prowadzeniu i rozwoju globalnych marek technologicznych, w tym jako dyrektor generalny Adobe oraz jako członek rady dyrektorów m.in. Oracle i Synopsys. Wspólnie z naszymi partnerami inwestycyjnymi i utalentowanym zespołem McAfee wspomożemy firmę w skalowaniu i wzmocnieniu jej działalności, przyczyniając się do dalszej poprawy bezpieczeństwa cyfrowego życia konsumentów na całym świecie”.

Do rady dyrektorów firmy McAfee dołączył również Greg Clark, partner zarządzający w Crosspoint Capital i były dyrektor generalny firmy Symantec.

„Naszym zdaniem McAfee stoi przed ogromną szansą rozszerzenia swojego priorytetowego stanowiska w zakresie ochrony obywateli przed cyberprzestępczością. Cieszymy się na współpracę z zespołem zarządzającym McAfee i grupą inwestycyjną, aby zrealizować to, co naszym zdaniem jest absolutnie wyjątkową szansą w dziedzinie cyberbezpieczeństwa”.

8 listopada 2021 roku grupa inwestycyjna poinformowała o nabyciu wszystkich znajdujących się w obrocie akcji zwykłych McAfee za cenę 26,00 dolarów za akcję w ramach transakcji gotówkowej o wartości ponad 14 miliardów dolarów. W wyniku tej transakcji McAfee nie jest już spółką publiczną. McAfee poinformowała NASDAQ o zakończeniu przejęcia i zwróciła się o złożenie w swoim imieniu zawiadomienia o wycofaniu z obrotu w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Doradcy

Goldman Sachs & Co. LLC i Morgan Stanley & Co. LLC świadczą usługi doradztwa finansowego na rzecz McAfee, natomiast Ropes & Gray i Moulton Moore Stella pełnią funkcję doradców prawnych. JP Morgan Securities LLC, BofA Securities, Inc, Barclays Capital Inc, Citigroup Global Markets Inc, Evercore i DBO Partners LLC występują jako doradcy finansowi, a Bryant Stibel Group jako strategiczny doradca operacyjny dla grupy inwestycyjnej. Fried, Frank, Harris, Shriver & Jacobson zapewniają doradztwo prawne w zakresie fuzji i przejęć, zaś Kirkland & Ellis doradztwo prawne w zakresie finansów dla grupy inwestycyjnej.

Finansowanie długu na potrzeby transakcji zostało pierwotnie zapewnione przez JPMorgan Chase Bank, N.A., Bank of America, N.A., BofA Securities, Inc, Credit Suisse AG, Cayman Islands Branch, Credit Suisse Loan Funding LLC, Barclays Bank PLC, Citigroup Global Markets Inc, HSBC Securities (USA) Inc, HSBC Bank USA, National Association, Royal Bank of Canada, RBC Capital Markets LLC, CPPIB Credit Investments Inc, UBS AG, Stamford Branch, UBS Securities LLC i PSP Investments Credit II USA LLC, przy czym dodatkowe instytucje finansowe zostały dodane przed syndykacją.

McAfee

McAfee Corp. (Nasdaq: MCFE) jest światowym liderem w dziedzinie ochrony konsumentów w internecie. Skupiając się na ochronie użytkowników, a nie tylko urządzeń, rozwiązania konsumenckie McAfee dostosowują się do potrzeb użytkowników w świecie internetu, umożliwiając im bezpieczne funkcjonowanie dzięki zintegrowanym, intuicyjnym rozwiązaniom, które chronią ich rodziny i społeczności, zapewniając właściwe zabezpieczenia w odpowiednim momencie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.mcafee.com.

Advent International

Firma Advent International została założona w 1984 roku i należy do największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych inwestorów private equity. Spółka zainwestowała w 390 spółek w 42 krajach i na dzień 30 września 2021 roku zarządzała aktywami o wartości 86 miliardów dolarów. Dysponując 15 oddziałami w 12 krajach, Advent powołała do życia globalnie zintegrowany zespół ponad 250 specjalistów inwestycyjnych w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji. Spółka koncentruje się na inwestycjach w pięciu podstawowych sektorach, takich jak usługi biznesowe i finansowe, opieka zdrowotna, przemysł, handel detaliczny, konsumpcja i rozrywka oraz technologia. Od ponad 35 lat spółka Advent specjalizuje się w inwestycjach międzynarodowych i pozostaje zaangażowana we współpracę z zespołami zarządzającymi w celu zapewnienia trwałego wzrostu przychodów i zysków dla swoich spółek portfelowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej poświęconej zagadnieniom technicznym firmy Advent, www.adventtech.com, międzynarodowej stronie internetowej, www.adventinternational.com lub na LinkedIn, www.linkedin.com/company/advent-international.

Permira

Permira jest międzynarodową spółką inwestycyjną, która wspiera przedsiębiorstwa odnoszące sukcesy i mające ambicje wzrostu. Powstała w 1985 roku, zaś obecnie doradza funduszom, których zarządzane aktywa wynoszą ok. 65 mld USD (58 mld euro) i dokonuje długoterminowych inwestycji większościowych i mniejszościowych. Za pomocą funduszy spółki Permira dokonano około 300 inwestycji private equity w czterech kluczowych sektorach: technologie, konsumenci, usługi i opieka zdrowotna. Fundusze te mogą pochwalić się bogatym dorobkiem w zakresie inwestycji w technologie – zainwestowały 17,1 mld USD w 60 firm z branży Enterprise Cloud Adoption, SaaS, technologii finansowych i rynków online. Permira zatrudnia ponad 360 osób w 16 oddziałach w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Crosspoint Capital Partners

Crosspoint Capital Partners to prywatny fundusz inwestycyjny skoncentrowany na rynku cyberbezpieczeństwa, prywatności i oprogramowania infrastrukturalnego. Crosspoint zgromadził grupę odnoszących sukcesy operatorów, inwestorów i ekspertów branżowych, aby współpracować z podstawowymi firmami technologicznymi i osiągać zróżnicowane zyski. Crosspoint dysponuje oddziałami w Menlo Park, w stanie Kalifornia i w Bostonie, w stanie Massachusetts. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.crosspointcapital.com.

CPP Investments

Canada Pension Plan Investment Board (CPP Investments™) to specjalistyczna organizacja zarządzająca inwestycjami, która zarządza funduszem w najlepszym interesie ponad 20 milionów osób wnoszących składki i beneficjentów Canada Pension Plan. W celu zbudowania zdywersyfikowanych portfeli aktywów na całym świecie dokonywane są inwestycje w akcje publiczne, akcje prywatne, nieruchomości, infrastrukturę i instrumenty stałodochodowe. Fundusz CPP Investments jest zarządzany i kierowany niezależnie od Canada Pension Plan i na zasadach niezależności od rządów państwowych. Jego siedziba główna znajduje się w Toronto, a oddziały w Hong Kongu, Londynie, Luksemburgu, Bombaju, Nowym Jorku, San Francisco, São Paulo i Sydney. Na dzień 31.12.2021 r. wartość funduszu wynosiła 550,4 miliardów dolarów kanadyjskich. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cppinvestments.com lub śledzić na platformach LinkedIn, Facebook lub Twitter.

GIC

GIC to wiodąca międzynarodowa spółka inwestycyjna założona w 1981 roku w celu zabezpieczenia finansowej przyszłości Singapuru. Jako zarządca singapurskich rezerw walutowych kieruje się długoterminowym, zdyscyplinowanym podejściem do inwestowania i posiada wyjątkową pozycję w szerokim zakresie klas aktywów i aktywnych strategii na całym świecie. Obejmują one akcje, papiery wartościowe o stałym dochodzie, nieruchomości, private equity, kapitał podwyższonego ryzyka i infrastrukturę. Poprzez długoterminowe podejście, możliwości w zakresie wielu aktywów i ogólnoświatowe powiązania może być jednym z najchętniej wybieranych inwestorów. Spółka poszukuje możliwości dodania znaczącej wartości do swoich inwestycji. Jej siedziba znajduje się w Singapurze, spółka obecnie zatrudnia ponad 1 800 osób w 10 kluczowych miastach finansowych i realizuje inwestycje w ponad 40 krajach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.gic.com.sg/

ADIA

Abu Dhabi Investment Authority („ADIA”) została założona w 1976 roku i jest zdywersyfikowaną globalnie instytucją inwestycyjną, która rozważnie inwestuje środki w imieniu rządu Abu Zabi poprzez strategię ukierunkowaną na długoterminowe tworzenie wartości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.adia.ae

Oświadczenie ostrzegawcze w odniesieniu do wypowiedzi prognozujących

Niniejsza informacja zawiera „wypowiedzi prognozujące”. Obejmują one deklaracje odnoszące się do strategii, celów i przyszłych obszarów zainteresowania firmy McAfee. Zostały oparte na przekonaniach i założeniach kierownictwa McAfee oraz na informacjach aktualnie dostępnych kierownictwu. Wypowiedzi prognozujące obejmują wszystkie wypowiedzi, które nie są faktami historycznymi i charakteryzują się sformułowaniami takimi jak „oczekuje”, „wierzy”, „planuje” lub podobnymi wyrażeniami oraz zaprzeczeniami tych terminów. Powyższe sformułowania wiążą się ze znanym i nieznanym ryzykiem, niepewnością i innymi czynnikami, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki, rezultaty lub osiągnięcia będą istotnie różnić się od ewentualnych przyszłych wyników, rezultatów lub osiągnięć, wyrażonych lub sugerowanych w wypowiedziach prognozujących, obejmujących: (a) ryzyko związane z odwróceniem uwagi kierownictwa od bieżącej działalności operacyjnej spółki McAfee w związku z fuzją („Fuzja”); (b) zakłócenia wynikające z Fuzji utrudniające utrzymanie relacji biznesowych i operacyjnych, w tym zatrzymanie i zatrudnienie najważniejszych pracowników oraz utrzymanie relacji z klientami, kontrahentami i innymi osobami, z którymi firma McAfee prowadzi interesy; (c) znaczące koszty transakcyjne; (d) ryzyko sporów sądowych i/lub działań regulacyjnych związanych z Fuzją; (e) możliwość, że ogólne warunki i koniunktura gospodarcza oraz niepewność spowodowana działaniami wojennymi lub pandemią COVID-19, mogą spowodować zmniejszenie wydatków na technologie informatyczne lub opóźnienie decyzji o zakupie; (f) wzrost roszczeń ubezpieczeniowych; (g) wzrost liczby rezygnacji klientów; (h) brak możliwości zwiększenia sprzedaży dla istniejących klientów oraz pozyskania nowych klientów; (i) McAfee nie zdoła pomyślnie zintegrować niedawno lub w przyszłości przejętych przedsiębiorstw ani osiągnąć oczekiwanych efektów synergii; (j) terminowość i sukces wprowadzenia nowych produktów przez firmę McAfee lub jej konkurentów; (k) zmiany w polityce cenowej firmy McAfee lub jej konkurentów; (l) rozwój sytuacji w odniesieniu do postępowań prawnych lub regulacyjnych; (m) niemożność osiągnięcia wzrostu przychodów lub umożliwienia ekspansji marży; (n) zmiany w szacunkach firmy McAfee w odniesieniu do długoterminowej stawki podatku dochodowego od osób prawnych; oraz (o) wszelkie inne czynniki ryzyka i niepewności opisane dokładniej w dokumentach złożonych lub dostarczonych do SEC przez firmę McAfee, w tym pod nagłówkiem „Czynniki ryzyka” w ostatnim Raporcie rocznym firmy McAfee na Formularzu 10-K złożonym w SEC 23 lutego 2022 roku. Wszystkie informacje podane w niniejszym komunikacie są aktualne na dzień jego sporządzenia i firma McAfee nie zobowiązuje się do ich aktualizacji, z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220301005521/en/

Źródło: McAfee

KONTAKT:

McAfee:

e-mail: media@mcafee.com

LUB

Andrew McGuinness

e-mail: AMcGuinness2@webershandwick.com

Advent:

Anna Epstein lub Sophia Templin

Finsbury Glover Hering

e-mail: Adventinternational-US@finsbury.com

tel. 1-646-805-2000

Permira:

Nina Suter

e-mail: Nina.Suter@permira.com

tel. +44 207 9594037

James Williams

e-mail: james.williams@permira.com

+44 774 7006407

LUB

Brooke Gordon/Megan Bouchier/Devin Broda

Sard Verbinnen & Co

e-mail: permira-svc@sardverb.com

CPP Investments:

Asher Levine

Dyrektor zarządzający ds. komunikacji

e-mail: alevine@cppib.com

tel. 1-929-208-7939

Crosspoint Capital Partners:

Jonathan Marino

Wiceprezes

e-mail: jmarino@prosek.com

tel. 1-718-536-4990

GIC:

Katy Conrad

Wiceprezes

e-mail: katyconrad@gic.com.sg

tel. +1 727-510-9831

ADIA:

Garry Nickson

e-mail: garry.nickson@adia.ae

tel. +971 2 415 6085

TPG:

e-mail: media@tpg.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM