Biznes i finanse

Finaro ogłasza przejęcie przez firmę Shift4, amerykańskiego lidera w zakresie technologii płatnosci, w ramach transakcji o wartości 575 mln USD

TEL AWIW–(BUSINESS WIRE)– Firma Finaro (wcześniej Credorax), globalny dostawca usług w zakresie płatności międzynarodowych i w pełni licencjonowany bank oferujący niezwykle proste rozwiązania płatnicze ułatwiające prowadzenie globalnej działalności handlowej, ogłosił dzisiaj, że zawarł umowę z Shift4 na jej przejęcie o wartości 575 mln USD.

Dzięki wyjątkowym rozwiązaniom połączona oferta obu firm pozwoli synergicznie zbudować globalną platformę płatności za pomocą kart i bez użycia karty w różnych branżach, obsługującą wiele branż i dużych klientów o złożonych potrzebach. Po połączeniu firmy Finaro i Shift4 zyskają większe możliwości oferowania klientom najlepszego w swojej klasie, globalnego rozwiązania do obsługi wielu kanałów płatniczych i dołączą do grona największych graczy na rynku płatności, takich jak Adyen, Nuvei czy WorldPay.

„Transakcja przejęcia to wyraz naszych intensywnych działań na rzecz wprowadzenia jednolitego systemu płatności dla sektora handlu. Połączenie spółek wzmacnia nasze możliwości w zakresie wspierania dynamicznie rozwijających się i globalnych klientów, takich jak SpaceX Starlink czy St. Jude Children’s Research Hospital” – powiedział Jared Isaacman, dyrektor generalny firmy Shift4.

Finaro zapewni globalną infrastrukturę i najnowocześniejsze technologie, które pozwolą Shift4 zrealizować cele związane z wprowadzeniem jednolitego, międzynarodowego systemu płatności dla branży handlowej. Dzięki pozyskaniu Finaro firma Shift4 będzie mogła na całym świecie rozwijać swoje usługi, w tym rozwiązanie SkyTab POS nowej generacji, platformę e-commerce Shift4Shop oraz ofertę VenueNext. Ponadto Shift4 dysponuje przeszło 425 integracjami programowymi i ma ponad 200000 klientów, z których wielu działa na arenie międzynarodowej. Dlatego transakcja przejęcia pozwoli firmie wykorzystać nowe możliwości globalnego rozwoju.

„Transakcja przejęcia to ukoronowanie naszych dotychczasowych osiągnięć, takich jak niezawodne przetwarzanie płatności bez ograniczeń związanych z zasięgiem i skalą. Możliwość zastosowania tej technologii w ramach programu Starlink firmy SpaceX i innych podobnych przedsięwzięć oraz zapewnienia klientom i partnerom na świecie szerszej gamy produktów i usług to najbardziej wymierny przykład skutecznej realizacji tego celu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że staliśmy się częścią zespołu Shift4” – powiedział Igal Rotem, dyrektor generalny firmy Finaro.

Dodatkowe informacje na temat zakupu firmy Finaro można znaleźć w sekcji prezentacji na stronie Shift4 dotyczącej relacji z inwestorami.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220311005241/pl/.

Źródło: Finaro

KONTAKT:

Jenna Walker

tel. 07591 382 856

e-mail: Jenna@skyparlour.com

Źródło informacji: Business Wire

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM