Polityka i społeczeństwo

Minister obrony Ukrainy zapozna europosłów z konsekwencjami trwającej wojny

Minister Oleksii Reznikov, który będzie uczestniczył w spotkaniu zdalnie, poinformuje posłów o najnowszych faktach i skutkach inwazji Rosji na Ukrainę. W spotkaniu wezmą również udział członkowie delegacji Parlamentu Europejskiego ds. stosunków UE-Ukraina. Spotkanie rozpocznie się w czwartek o godz. 9.30.

W rezolucji przyjętej 1 marca, europarlament zdecydowanie potępił nielegalną inwazję Rosji na Ukrainę i zażądał od Kremla zakończenia wszelkich działań wojskowych w tym kraju oraz bezwarunkowego wycofania wszystkich sił zbrojnych z poszanowaniem uznanych przez społeczność międzynarodową granic Ukrainy.

Eurodeputowani wezwali też do podjęcia szerszych środków restrykcyjnych, mających na celu strategiczne osłabienie rosyjskiej gospodarki i bazy przemysłowej.

Rezolucja zdecydowanie popiera również historyczną decyzję o przyznaniu znacznych dodatkowych środków finansowych na wyposażenie Ukrainy w broń defensywną poprzez Europejski Instrument na rzecz Pokoju oraz zapewnienie sprzętu wojskowego przez państwa członkowskie.

Źródło informacji: EuroPAP News


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM