Biznes i finanse

Clean Origin pozyskuje od Titan kapitał inwestycyjny w wysokości 20 mln USD

STAMFORD, stan Connecticut–(BUSINESS WIRE)– Great Heights Inc., wraz ze swoją spółką zależną Clean Origin LLC, wiodąca na rynku internetowym spółka zajmująca się sprzedażą diamentów, pierścionków zaręczynowych i biżuterii, poinformowała o pozyskaniu 20 milionów dolarów inwestycji kapitałowej od TCL North America, Inc (TCL Inc), spółki zależnej należącej w całości do Titan Company Limited (NSE:TITAN) – indyjskiej firmy produkującej wyroby luksusowe, znanej z produkcji biżuterii i zegarków – z przeznaczeniem na dalszy rozwój działalności. Clean Origin ma zamiar wykorzystać fundusze na zwiększenie skali działalności, wzmocnienie łańcucha dostaw, inwestycje w wielokanałową sprzedaż detaliczną, wykorzystanie transgranicznej synergii indyjsko-amerykańskiej oraz utworzenie silnego bilansu w celu dalszego zdominowania branży pierścionków zaręczynowych z diamentami pochodzącymi z procesu laboratoryjnego.

Powyższa transakcja ustala wartość Great Heights Inc. na około 132,8 mln USD na podstawie wyceny „przed sprzedażą” i 152,8 mln USD na podstawie wyceny „po sprzedaży”, przy czym nie skutkuje ona zmianą kierownictwa ani kontroli dla firmy, która zachowuje pakiet większościowy.

W ramach transakcji:

· Ajoy Chawla, dyrektor generalny działu biżuterii w Titan Company Limited dołączy do zarządu Great Heights Inc.

· Grupa Titan będzie posiadała około 13,09% udziałów ekonomicznych i 17,54% udziałów uprawniających do głosowania w Great Heights Inc.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyboru Titan, jako partnera i z radością powitamy pana Chawlę w naszym zarządzie – powiedział Alexander Weindling, współzałożyciel i dyrektor generalny Clean Origin i Great Heights Inc. – Titan wnosi coś więcej niż tylko środki pieniężne, które napędzają nasz rozwój, ale również głębokie doświadczenie w międzynarodowej produkcji, kontroli i logistyce diamentowej biżuterii na zamówienie na płaszczyźnie międzynarodowej”.

Misją spółki Clean Origin jest podniesienie standardów w branży diamentowej poprzez nowy, ekologiczny i bezkonfliktowy proces, który gwarantuje wszystkim kupującym bezpieczeństwo przy zakupie kamieni. Każdy diament jest pozyskiwany laboratoryjnie w sposób, który odzwierciedla naturalny proces wzrostu, tworząc molekularnie identyczne egzemplarze bez niszczącej siły górnictwa i jego mrocznej etyki. Wszystkie diamenty są w 100% prawdziwe, w 100% etyczne i uzyskały niezależny certyfikat potwierdzający spełnienie najwyższych standardów jakości.

Clean Origin

Clean Origin, marka będąca w całości własnością spółki zależnej Great Heights Inc. jest największym sprzedawcą biżuterii z diamentami uzyskanymi wyłącznie metodą laboratoryjną w USA. Firma została założona w 2017 r. przez Alexandra Weindlinga, Ryana Bonifacino i zespół weteranów branży z ponad 100-letnim doświadczeniem, którzy postanowili zmienić sposób opracowywania, pozyskiwania i sprzedaży diamentów. Wśród inwestorów założycielskich znalazł się Terry Burman, prezes Abercrombie & Fitch, były prezes Zale’s i dyrektor generalny marek Signet, Kay Jewelers i Jared. Clean Origin zna branżę diamentowej biżuterii dogłębnie i realizuje misję zmierzającą do poprawy komfortu zakupów tych kamieni. Firma stawia na pierwszym miejscu jakość i etykę, co pozwala konsumentom czerpać radość z posiadania tych drogocennych kamieni. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cleanorigin.com.

Titan Company Limited

Titan, spółka joint venture Grupy Tata i Tamil Nadu Industrial Development Corporation (TIDCO), rozpoczęła działalność w 1984 roku. Od tego czasu rozszerzyła swoją działalność związaną z zegarkami, tworząc największą w Indiach markę biżuteryjną Tanishq oraz jednego z najważniejszych indyjskich wielokanałowych jubilerów internetowych, Caratlane.com. Firma Titan jest powszechnie znana z przekształcania przemysłu jubilerskiego w Indiach oraz z kształtowania tamtejszego rynku detalicznego poprzez pionierskie wprowadzanie eksperymentalnego handlu detalicznego. Międzynarodowa działalność jubilerska spółki wygenerowała w 2021 r. sprzedaż w wysokości 2,7 mld USD za pośrednictwem 2 tys. sklepów zlokalizowanych zarówno w Indiach, jak i za granicą.

Założona w 1868 roku przez Jamsetji Tata, firma Tata jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw o charakterze globalnym. W ostatnim roku finansowym Tata wygenerowała 103 miliardy dolarów przychodu, osiągając kapitalizację rynkową przekraczającą 300 miliardów dolarów – w tym 28 spółek notowanych na giełdzie na dzień 30 września 2021 roku – w dziesięciu sektorach przemysłu, w tym w sektorze konsumenckim, technologicznym i detalicznym.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220322005240/en/.

Źródło: Clean Origin LLC

KONTAKT:

Clean Origin LLC

John E. Beckwith

dyrektor ds. finansowych i administracyjnych

e-mail: jeb@cleanorigin.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM