Nauka i technologie

Po zakończeniu Światowego Dnia Wody 2022 Mary Kay Inc. zobowiązuje się do odpowiedzialnej i zrównoważonej gospodarki wodnej

DALLAS–(BUSINESS WIRE) — Woda jest niezbędna do życia we wszystkich jego formach oraz do nieustannego rozwoju zdrowej i zrównoważonej przyszłości. Według Światowego Forum Ekonomicznego ryzyko środowiskowe oraz oddziaływanie na naturalne ekosystemy i zasoby jest nadal jednym z najistotniejszych światowych zagrożeń.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść jest dostępna tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220324005126/en/

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Wody Mary Kay Inc. zobowiązuje się do odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania wodą, co zapewni stałą dostępność wody jako podstawowego zasobu zaspokajającego potrzeby środowiska i społeczeństw na całym świecie.

Woda jest w centrum strategii zrównoważonego rozwoju firmy Mary Kay i ma kluczowe znaczenie dla jej procesów produkcyjnych. Wdrażanie zasad odpowiedzialnego gospodarowania wodą ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia przez Mary Kay jej celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Spółka dokłada wszelkich starań, aby wykorzystanie wody dla potrzeb ludzkich i ekonomicznych nie zakłócało jej ekologicznego obiegu ani nie powodowało trwałych szkód dla przyrody i bioróżnorodności. Przykłady najnowszych działań związanych z wodą w zakładach Mary Kay obejmują:

• Zużycie wody w zakładach należących do Mary Kay w USA zmniejszyło się o 36% w latach 2012-2017.

• W zakładzie produkcyjnym Mary Kay w Hangzhou w Chinach poczyniono znaczące kroki w kierunku oszczędzania wody:

– Zmniejszenie zużycia wody pitnej o 34%, co pozwala zaoszczędzić około 913 480 galonów wody pitnej rocznie.

– Odwrócona osmoza (RO) – ponowne wykorzystanie wody odpadowej: Urządzenia oczyszczające wodę wytwarzają w procesie pracy dużą ilość skoncentrowanej wody. Poprzez zebranie skoncentrowanej wody i przepuszczenie jej przez system cyrkulacji będzie ona ponownie wykorzystana przez system wieży przeciwpożarowej i wieży chłodzącej powietrze jako dodatkowe źródło zasobów.

– Modernizacja oczyszczania ścieków: aby zminimalizować wpływ ścieków w procesach produkcyjnych na środowisko firma Mary Kay China zainwestowała w zaawansowany proces bioreaktora membranowego (MBR), wykorzystując istniejącą infrastrukturę w celu poprawy wydajności oczyszczania ścieków i zmniejszenia ilości odprowadzanych osadów o 40%.

„Będąc ogólnoświatowym orędownikiem zrównoważonego rozwoju, firma Mary Kay z oddaniem angażuje się w odgrywanie istotnej roli we wspólnych wysiłkach zmierzających do tego, aby nie szkodzić środowisku naturalnemu i zapewnić pomyślność społecznościom i gospodarkom – powiedziała Deborah Gibbins, dyrektor operacyjny Mary Kay Inc. – Mary Kay ma zamiar kontynuować swoje postępy i dążyć do realizacji przyjętego zobowiązania, jakim jest zmniejszenie zużycia wody w procesach produkcyjnych o 30% do roku 2030 w porównaniu z rokiem 2020 w przeliczeniu na kilogram wyprodukowanego towaru masowego. Osiągnięcie certyfikatu Alliance for Water Stewardship (AWS) Core Certification dla zakładów produkcyjnych Mary Kay w USA i Chinach pomoże nam zbliżyć się do wyznaczonych celów”.

Do kluczowych elementów dekady działań Mary Kay należą:

• Pozycja aktualnego sygnatariusza zasad ONZ dotyczących oceanów oraz CEO Water Mandate.

• Kontynuacja 32-letniego partnerstwa z The Nature Conservancy i wsparcie w 2022 r. 11 międzynarodowych projektów wodnych koncentrujących się na:

– Globalnej ochronie oceanów w celu poprawy ich kondycji dla środowiska naturalnego i ludzi;

Odbudowa raf koralowych Azji i Pacyfiku w Australii, Hongkongu, Chinach, Trójkącie Koralowym i rafie Cakaulevu (zwanej również Wielką Rafą Morską);

– Wsparcie dla kobiet liderów w regionie Pacyfiku w Papui Nowej Gwinei (projekt Mangroves, Women and Markets poświęcony wsparciu kobiet i ochronie lasów namorzynowych) i na Wyspach Salomona (Zdrowie i odporność społeczności);

– Ochrona i odbudowa wybrzeża na obszarach przybrzeżnych Zatoki Perskiej (Ochrona mokradeł przybrzeżnych wybrzeża Zatoki Perskiej);

– Poprawa stanu rybołówstwa w Meksyku (poprawa stanu rybołówstwa i wzmocnienie pozycji społeczności); oraz

– Współpraca z partnerami w Europie wspierającymi projekty odtworzenia rodzimych ostryg w Anglii, Szkocji, Irlandii, Francji, Holandii, Niemczech i Szwecji.

• Przystąpienie do Stowarzyszenia na rzecz Gospodarki Wodnej oraz dążenie do uzyskania certyfikacji dwóch zakładów produkcyjnych do 2025 r.

Więcej informacji na temat zaangażowania firmy Mary Kay w zrównoważony rozwój można znaleźć na stronie marykayglobal.com/sustainability oraz pobierając broszurę poświęconą globalnej strategii zrównoważonego rozwoju spółki.

Mary Kay Inc.

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, w 1963 roku założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować jeden cel: wzbogacić życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma ukierunkowana na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay jest zaangażowana we wspieranie kobiet w ich drodze do ekonomicznej niezależności poprzez edukację, mentoring, rzecznictwo, tworzenie sieci i innowacje. Firma Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, suplementów diety i zapachów. Spółka Mary Kay wierzy w to, że ubogacanie życia dziś przyczyni się do zrównoważonego rozwoju w przyszłości, nawiązując współpracę z organizacjami z całego świata i skupiając się na promowaniu doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, działaniach na rzecz równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji znajduje się na stronie marykayglobal.com oraz na profilach firmy w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn i Twitter.

The Nature Conservancy

The Nature Conservancy jest międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną przyrody, mającą na celu zachowanie terenów i wód, od których zależy całe życie na Ziemi. Opierając się na nauce, kreuje innowacyjne, praktyczne rozwiązania dla najtrudniejszych wyzwań naszego świata, tak aby przyroda i ludzkość mogły wspólnie prosperować. Przeciwdziała zmianom klimatu, chroniąc ziemię, wody i oceany na niespotykaną dotąd skalę, dostarczając żywność i wodę w sposób zrównoważony oraz pomagając w zrównoważonym rozwoju miast. Działając w 79 krajach i terytoriach, firma stosuje podejście oparte na współpracy, które angażuje lokalne społeczności, rządy, sektor prywatny i innych partnerów. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.nature.org lub śledząc profil @nature_press na Twitterze.

Wersja źródłowa informacji na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220324005126/en/

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc. Corporate Communications

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM