Nauka i technologie

„Software is COOL by Digital Technology Poland” cykliczne spotkania developerów

Kluczowe dla firm, które chcą się rozwijać, jest korzystanie ze wsparcia naukowców podczas prac nad innowacjami. Dla środowisk akademickich zaś możliwość zastosowania nauki w realnych warunkach to niezwykle ważny aspekt. Tę zależność dostrzegło Digital Technology Poland, które jest pomysłodawcą i organizatorem cyklicznego spotkania dla developerów – Software is COOL. Wiosenna edycja eventu odbyła się 29 marca na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniu na żywo, organizatorzy przygotowali transmisję online. Cykl skierowany jest nie tylko do developerów aktywnych zawodowo, ale także do studentów, dla których jest to dobra okazja do porozmawiania i wymiany doświadczeń ze starszymi kolegami.

Na uczestników czekała spora dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wykład wygłosił prof. Krzysztof Diks (Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego), który opowiedział o sławnych Polakach i Ukraińcach w światowej informatyce. Po nim z prelekcją wystąpił Krzysztof Ciebiera (Digital Technology Poland), który starał się odpowiedzieć na pytanie: czy komputery zastąpią programistów?

Organizatorzy przygotowali konkurs, w którym uczestnicy spotkania mogli wykazać się wiedzą i powalczyli o atrakcyjne nagrody m.in. hulajnogę elektryczną. Poza częścią oficjalną DTP przewidziało również czas na rozmowy i wymianę doświadczeń przy poczęstunku – networking przy pizzy to już nieodłączny element eventu.

„Jeżeli jesteś developerem lub studiujesz i dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem, to z pewnością jest to wydarzenie dla Ciebie. Już w czerwcu kolejna edycja Software is COOL. Jestem przekonany, że warto dodać to spotkanie do kalendarza eventów, na które trzeba zajrzeć w tym roku” – mówi Andrzej Szajna, Chief Digital Officer w DTP.

Software is COOL stwarza przestrzeń, w której spotyka się świat nauki i biznesu. Takie kooperacje stanowią obopólną korzyść, a hybrydowa formuła wydarzenia daje możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców.

Organizatorzy zachęcają do śledzenia swoich mediów społecznościowych, gdzie już niebawem, ukażą się pierwsze informacje dotyczące kolejnej edycji Software is COOL. Zapraszamy.

Digital Technology Poland (DTP) to centrum badawczo-rozwojowe, świadczące innowacyjne usługi w zakresie oprogramowania i sprzętu dla liderów rynku w całej Europie. Firma jest częścią Friedhelm Loh Group, która posiada blisko 100 filii na całym świecie, a w jej skład wchodzą m.in. firmy Rittal i Eplan. Misją DTP jest transformacja cyfrowa przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwo działa w obszarze software i hardware, tworząc dedykowane rozwiązania dla firm z Przemysłu 4.0. Firma nieustannie podąża za światowymi trendami w dziedzinie technologii i innowacji, oferując produkty i usługi na najwyższym poziomie.

Źródło informacji: DTP sp. z o.o.

 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM