Biznes i finanse

Terran Biosciences ogłasza podpisanie umowy licencyjnej z firmą Sanofi dotyczącej dwóch leków skoncentrowanych na OUN znajdujących się w późnej fazie rozwoju

NOWY JORK, 22 kwietnia 2022 r. /PRNewswire/ — Terran Biosciences, Inc. („Terran”), spółka zarządzająca platformą biochemiczną zajmująca się opracowywaniem leków i technologii transformacyjnych stosowanych w leczeniu chorób neurologicznych i psychiatrycznych, zawarła umowę z firmą Sanofi S.A. („Sanofi”) dotyczącą ogólnoświatowych, wyłącznych praw do rozwoju i komercjalizacji dwóch preparatów skoncentrowanych na OUN znajdujących się w późnej fazie rozwoju.

W odniesieniu do przedmiotowych leków złożono 4 wnioski w ramach procedury IND (Investigational New Drug) i przeprowadzono ponad 104 badania kliniczne obejmujące swoim zasięgiem ponad 15 tysięcy uczestników w wielu wskazaniach dla OUN.

Terran planuje niezwłocznie przyspieszyć rozwój tych preparatów przeznaczonych do leczenia chorób neurologicznych i psychiatrycznych, obejmujących kilka nowych zastosowań, w przypadku których występują znaczne i wciąż niezaspokojone potrzeby medyczne. Przedmiotowa transakcja stanowi kolejny kluczowy etap w rozwoju tych obiecujących leków.

W ramach transakcji przewidziano płatność z góry, a także standardowe kamienie milowe i honoraria uzależnione od sukcesu.

„Jesteśmy wdzięczni zespołowi Sanofi za powierzenie nam kontynuacji prac nad tymi preparatami, które znajdują się w późnej fazie rozwoju, a które naszym zdaniem mogą zmienić paradygmat w dziedzinie neuropsychiatrii” ‒ powiedział dr Sam Clark, założyciel i dyrektor generalny firmy Terran.

Terran Biosciences, Inc.

Terran jest firmą biotechnologiczną, która rozwija ofertę terapii i technologii skierowanych do pacjentów z chorobami neurologicznymi i psychiatrycznymi. Dzięki wsparciu wielu inwestorów z sektora nauk przyrodniczych i technologii firma Terran stworzyła platformę rozwoju leków skoncentrowaną na OUN i opartą na technologii oraz w szybkim tempie rozwija szereg aktywów w późnym stadium rozwoju, wśród których znajdują się nowe terapie wspomagane psychodelikami.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1758607/terran_biosciences_Logo.jpg

Źródło: Terran Biosciences, Inc.

KONTAKT:

Relacje z inwestorami

e-mail: ir@terranbiosciences.com

Media

e-mail: info@terranbiosciences.com

Źródło informacji: PR Newswire

 


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM