Biznes i finanse

Dzięki serii B3 o wartości 88 mln USD specjalizująca się w bezpieczeństwie Web3 firma CertiK pozyskała od SoftBank dodatkowe 60 mln USD

NOWY JORK –(BUSINESS WIRE)– Firma CertiK, będąca wiodącym światowym dostawcą zabezpieczeń Web3 i blockchain, poinformowała dzisiaj o dodatkowej inwestycji w wysokości 60 milionów USD ze strony SoftBank Vision Fund 2 i Tiger Global. Tym samym SoftBank po raz pierwszy angażuje się w obszar bezpieczeństwa Web3. W ubiegłym miesiącu ogłoszono rundę inwestycyjną serii B3 o wartości 88 milionów USD i wycenie 2 miliardów USD prowadzoną przez Insight Partners. To dodatkowe finansowanie zwiększa łączną kwotę zainwestowaną w CertiK w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy do 290 milionów USD.

Misją CertiK jest zabezpieczenie świata Web3 poprzez kompleksowy zestaw usług ochronnych, oferując klientom jeden punkt kontaktowy dla wszystkich ich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa. W 2022 r. zapotrzebowanie na wiodące w branży zabezpieczenia blockchain pozostaje wysokie, po tym jak w 2021 r. cyberprzestępcy przejęli aktywa kryptowalutowe o wartości ponad 1,3 mld USD. Zaledwie w pierwszym kwartale tego roku branża doświadczyła ponad 1 miliarda USD strat w kryptowalutach w wyniku czterech dużych ataków mostowych oraz ponad 200 milionów USD w wyniku różnych ataków typu błyskawiczna pożyczka.

„Web3 przeżywa prawdziwy rozkwit, ale obawy związane z bezpieczeństwem powstrzymują przed wykorzystaniem jego pełnego potencjału” – powiedział Dennis Chang, partner zarządzający w SoftBank Investment Advisers. – Jesteśmy przekonani, że CertiK stanowi połączenie głębokiego doświadczenia w zakresie cyberbezpieczeństwa, blockchainów i weryfikacji systemów, co pozwoli dostarczyć firmom przełomowe rozwiązanie w zakresie ochrony i audytu blockchainów. Niezmiernie cieszymy się, że możemy współpracować z profesorem Gu i jego zespołem, aby wspierać ich misję zabezpieczania świata Web3”.

Rosnące zapotrzebowanie na bezpieczeństwo Web3 spowodowało potrzebę dalszego rozwoju i eksploatacji jeszcze bardziej innowacyjnych i opartych na danych produktów ochronnych dla branży blockchain. Temu zapotrzebowaniu CertiK wychodzi naprzeciw poprzez innowacyjne produkty, takie jak Security Leaderboard, Code Auditing oraz Skynet, usługę monitorowania zagrożeń 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Dodatkowo firma uruchomiła niedawno usługę KYC oraz wykrywania oszustw, wychodząc naprzeciw rozwijającym się trendom związanym z oszustwami typu rug pull i wyłudzeniami w projektach.

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni z dalszych losów naszej ostatniej rundy transakcji. Wpływy te jeszcze wyraźniej podkreślają znaczenie bezpieczeństwa web3 i pomogą nam w dalszej ochronie branży blockchain, a także w budowaniu zaufania w społeczności projektów kryptowalutowych – oświadczył Ronghui Gu, założyciel i dyrektor generalny firmy CertiK. – Wydarzenia takie jak ataki krzyżowe, błyskawiczne pożyczki (ang. flash loans), oszustwa typu rug pull i inne wykazały konieczność zapewnienia kompleksowego bezpieczeństwa web3, które z dumą oferujemy, włączając w to audyt inteligentnych kontraktów, monitorowanie zagrożeń 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu oraz KYC”.

CertiK

Misją firmy CertiK jest zabezpieczenie świata Web3. Począwszy od blockchain, spółka stosuje najnowocześniejsze innowacje ze środowiska akademickiego w przedsiębiorstwach, umożliwiając tworzenie aplikacji o kluczowym znaczeniu dla działalności firm z zachowaniem bezpieczeństwa i dokładności. Spółkę CertiK, której siedziba znajduje się w Nowym Jorku, założyli profesorowie informatyki Ronghui Gu i Zhong Shao. Firma jest wspomagana przez liderów branży, między innymi przez Insight Partners, Tiger Global, Sequoia, Coatue Management, Advent International, Goldman Sachs, Lightspeed, SoftBank Vision Fund 2, Hillhouse Capital, Binance, Coinbase Ventures i innych. Więcej informacji na stronie https://www.certik.com/

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220422005030/en/.

Źródło: CertiK

KONTAKT:

Makayela Hills

Red Lorry Yellow Lorry

e-mail: makayelah@rlyl.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM