Nauka i technologie

Mary Kay Inc. podkreśla potrzebę działań na rzecz oceanów i partnerstwo z Nature Conservancy w Dzień Ziemi 2022

DALLAS–(BUSINESS WIRE)– W tym roku mija 52 lata od pierwszego Dnia Ziemi, który obchodziliśmy w 1970 r. Mary Kay Inc. bierze udział w celebrowaniu naszego środowiska i wszystkich partnerstw na całym świecie, które inwestują w naszą planetę, dążąc do osiągnięcia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Niniejszy komunikat prasowy zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20220422005430/en/.

To właśnie od działań na rzecz oceanów zależy kluczowy element walki ze zmianami klimatu, który umożliwi osiągniecie Celów Zrównoważonego Rozwoju. Oceany zajmują 70 procent powierzchni Ziemi, a jako największa część biosfery naszej planety są domem dla ponad 80 procent całego życia na świecie. Odpowiadają za produkcję 50 procent niezbędnego do życia tlenu, pochłaniają 25 procent wszystkich emisji dwutlenku węgla i przechwytują 90 procent dodatkowego ciepła generowanego przez te emisje [1].

Organizacja The Nature Conservancy (TNC) wstąpiła na ścieżkę ochrony naszych oceanów przy wsparciu spółki Mary Kay, dla której woda jest sercem strategii zrównoważonego rozwoju. „W tym Dniu Ziemi oceany potrzebują nas wszystkich – powiedział Jeffrey Parrish, światowy dyrektor zarządzający ds. ochrony przyrody w The Nature Conservancy. – Dzięki wsparciu ze strony naszych partnerów korporacyjnych, TNC codziennie działa na rzecz ochrony raf, wybrzeży i łowisk, bez których życie na tej Planecie i nasze własne życie nie mogłoby rozwijać się normalnie. Razem sprawiamy, że każdy dzień jest Dniem Ziemi”.

Dzięki tej współpracy Mary Kay wspiera przedsięwzięcia na rzecz zrównoważonego rozwoju dla zachowania i ochrony naszych oceanów, takie jak:

· Globalna ochrona oceanów w kierunku poprawy ich zdrowia na rzecz przyrody i ludzkości;

· Ochrona odpornych na zmiany klimatu raf koralowych, tzw. „superraf” w Trójkącie Koralowym;

· Odbudowa raf koralowych będących domem dla skorupiaków regionu Azji i Pacyfiku w Australii, Hongkongu i Chinach;

· Wspieranie kobiet liderów w regionie Pacyfiku w Papui Nowej Gwinei (projekt Mangroves, Women, and Markets poświęcony wsparciu kobiet i ochronie lasów namorzynowych) i na Wyspach Salomona (Zdrowie i odporność społeczności);

· Ochrona i odbudowa wybrzeża na obszarach przybrzeżnych Zatoki Perskiej (Ochrona mokradeł przybrzeżnych wybrzeża Zatoki Perskiej); oraz

· Poprawa jakości łowisk w Meksyku (poprawa stanu rybołówstwa i wzmocnienie pozycji społeczności).

The Nature Conservancy uruchomi nowe globalne partnerstwo w celu identyfikacji i ochrony raf koralowych, które mają szansę przetrwać zmiany klimatu – „superraf” podczas Konferencji ONZ na temat Oceanów 2022 w Lizbonie, Portugalia. Konferencja ONZ na temat Oceanów, której współgospodarzami są rządy Kenii i Portugalii, zajmie się zagrożeniami dla zdrowia, ekologii, gospodarki i zarządzania oceanami i przyspieszy wprowadzenie koniecznych innowacyjnych rozwiązań opartych na nauce, które mają na celu rozpoczęcie nowego rozdziału w zakresie globalnych działań na rzecz oceanów.

„W Dniu Ziemi, tak jak w każdym innym dniu, Mary Kay celebruje naszą pracę w zakresie inwestowania w naszą planetę i ochronę jej oceanów, stanowiących zasób, który daje utrzymanie około 3 miliardom ludzi na świecie. Oceany mają kluczowe znaczenie dla planety i wpływają na naszą przyszłość oraz kształt naszych społeczności. Spółka Mary Kay jest dumna z nawiązanych partnerstw, które przyczynią się do wywarcia zrównoważonego i trwałego wpływu na społeczności na całym świecie. To prawdziwe partnerstwo dla planety” – powiedziała Deborah Gibbins, dyrektor ds. operacyjnych Mary Kay.

„Wiemy, że przed nami jeszcze wiele pracy, ale wiemy też, że możemy zrobić – i zrobimy – jeszcze więcej. Dbanie o naszą ziemię jest ważne dla Mary Kay, a Dzień Ziemi to okazja na potwierdzenie naszego zaangażowania w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju” – dodała Gibbins.

Więcej informacji na temat zaangażowania firmy Mary Kay w zrównoważony rozwój można znaleźć na stronie marykayglobal.com/sustainability oraz pobierając broszurę poświęconą globalnej strategii zrównoważonego rozwoju spółki, Enriching Lives Today for a Sustainable Tomorrow.

The Nature Conservancy

The Nature Conservancy jest międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną przyrody, której celem jest zachowanie terenów i wód, od których zależy całe życie. Opierając się na nauce, kreuje innowacyjne, praktyczne rozwiązania dla najtrudniejszych wyzwań naszego świata, tak aby przyroda i ludzie mogli wspólnie prosperować. Przeciwdziała zmianom klimatu, chroniąc ziemie, wody i oceany na niespotykaną dotąd skalę, dostarczając żywność i wodę w sposób zrównoważony oraz pomagając w zrównoważonym rozwoju miast. Działając w 79 krajach i terytoriach, firma stosuje podejście oparte na współpracy, które angażuje lokalne społeczności, rządy, sektor prywatny i innych partnerów. Aby dowiedzieć się więcej, należy odwiedzić strony www.nature.org lub śledzić @nature_press na Twitterze.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, w 1963 r. założyła firmę kosmetyczną swoich marzeń, aby zrealizować jeden cel: wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma propagująca przedsiębiorczość, Mary Kay z zaangażowaniem wspiera rozwój kobiet poprzez edukację, mentoring, obronę praw, organizację spotkań i innowacje. Spółka Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Mary Kay wierzy, że można wzbogacić nasze dzisiejsze życie w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Dowiedz się więcej na stronie marykayglobal.com, znajdź firmę na Facebooku, Instagramie i LinkedIn, lub śledź ją na Twitterze.

[1] Informacje o Konferencji ONZ na temat Oceanu 2022, Konferencja OZN na temat Oceanu, Lizbona, Portugalia, https://www.un.org/en/conferences/ocean2022/about

Wersja źródłowa dostępna w portalu businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220422005430/en/.

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc.

Dział Komunikacji Korporacyjnej

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM