Ludzie i kultura

Legnica: Uchodźcy z Ukrainy sprzątali Lasek Złotoryjski

Pomysłodawczynią tej akcji w Legnicy była Anna Panenko. Na portalu społecznościowym zrzeszającym uchodźców z Ukrainy zebrała osoby chętne do pracy. – W sprzątaniu lasku uczestniczyły kobiety, dzieci, i mężczyźni  – mówi Bożena Czerwińska, dyrektorka wydziału infrastruktury komunalnej. – W ich kraju taki czyn społeczny nazywany jest „sobotnikiem”. To coroczna, wiosenna tradycja. Ukraińcy w czynie społecznym porządkują wtedy parki i skwery. W ten sposób sobotnik dotarł do nas. I trzeba podkreślić, że był to nie tylko piękny gest ze strony Uchodźców, ale też moment na integracje z tą społecznością tak licznie przebywającą w Legnicy.

Chętni do pracy zostali przeszkoleni z zakresu sposobu segregacji odpadów, otrzymali rękawiczki oraz worki na odpady i ruszyli na porządkowanie. Co ważne, spontanicznie do akcji przyłączyli się też mieszkańcy Legnicy.

Podobne akcje sprzątania w sobotę odbywają się w miastach, w których przebywają uchodźcy z Ukrainy.  W ten sposób odwdzięczają się za przyjęcie, dach nad głową, jedzenie i inna pomoc.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM