Polityka i społeczeństwo

Ogłoszono listę nowych stypendystów w ramach programu Knight-Hennessy Scholars, reprezentujących 27 krajów i 35 kierunków studiów magisterskich na Uniwersytecie Stanforda

STANFORD, Kalifornia, 6 maja 2022 r. /PRNewswire/ — Organizatorzy programu Knight-Hennessy Scholars (https://kh.stanford.edu) realizowanego na Uniwersytecie Stanforda ogłosili dzisiaj listę stypendystów na 2022 rok, obejmującą 70 nowych studentów z 27 krajów, którzy kształcą się na 35 kierunkach studiów magisterskich we wszystkich siedmiu szkołach wchodzących w skład Uniwersytetu, gdzie studia są realizowane w tym trybie. Profile stypendystów tegorocznej edycji programu Knight-Hennessy Scholars znajdują się tutaj (https://http://kh.stanford.edu/scholars), a z zestawieniem danych statystycznych można zapoznać się tutaj (PDF).

Program Knight-Hennessy Scholars pielęgnuje i wspiera multidyscyplinarną i wielokulturową społeczność studentów studiów magisterskich realizowanych na Uniwersytecie Stanforda, i zapewnia angażujące doświadczenia edukacyjne, przygotowując przyszłych absolwentów do stania się wizjonerskimi, odważnymi i posiadającymi umiejętność współpracy liderami, gotowymi stawiać czoła złożonym problemom, z którymi mierzy się świat. Stypendyści programu Knight-Hennessy Scholars uczestniczą w programie King Global Leadership przez okres trzech lat otrzymują wsparcie finansowe na studia magisterskie w dowolnej z siedmiu szkół Uniwersytetu Stanforda realizujących studia w tym trybie.

„W czasach, które przynoszą liczne wyzwania, od pandemii, poprzez sprawiedliwość rasową i zmiany klimatyczne, po bieżące konflikty, osiągnięcia, poświęcenie i obietnice składane przez młodych naukowców, dają nadzieję na lepszą przyszłość” ‒ powiedział John L. Hennessy, honorowy prezes i dyrektor programu Knight-Hennessy Scholars z ramienia funduszu Shriram Family.

Celem programu jest kształcenie młodych liderów, którzy charakteryzują się mocną wielodyscyplinarną i wielokulturową perspektywą, działaniem na rzecz większego dobra oraz narzędziami niezbędnymi do napędzania znaczących zmian. Program King Global Leadership stanowi centralny element programu Knight-Hennessy Scholars, obejmując szeroką gamę warsztatów, wykładów, projektów i doświadczeń, które stanowią dopełnienie studiów magisterskich i pozwalają stypendystom realizować ich własne cele przywódcze.

Program Knight-Hennessy Scholars nie stosuje parytetów ani ograniczeń w oparciu o region, uczelnię, kierunek studiów czy ambicje zawodowe. Spośród nowych stypendystów edycji 2022 roku, 50% stanowią kobiety, a 46% to posiadacze paszportów z krajów innych niż USA. 63% stypendystów pochodzenia amerykańskiego stanową osoby reprezentujące rasę inną niż biała, zaś 13% służyło w siłach zbrojnych USA. Stypendyści ukończyli studia pierwszego stopnia na 13 uczelniach zagranicznych i 29 uczelniach amerykańskich. 17% procent stypendystów to pierwsze osoby w rodzinie, które zdobywają wykształcenie wyższe.

Pierwsza grupa stypendystów ubiegała się o miejsce na studiach w 2018 roku, a łącznie z piątą grupą do chwili obecnej z programu skorzystało w sumie 339 osób. Stypendyści są wybierani na podstawie wykazania się niezależnym myśleniem, przywództwem ukierunkowanym na realizację celów i obywatelską postawą.

„To prawdziwa radość móc pracować ze stypendystami, którzy pochodzą z całego świata i z całego uniwersytetu. Osoby te tworzą społeczność, której celem jest działanie na rzecz większego dobra” ‒ powiedziała Tina Seelig, dyrektor wykonawczy Knight-Hennessy Scholars.

Wnioski w ramach edycji 2023 będą przyjmowane od lipca, a jej realizacja rozpocznie się w październiku 2022 roku. Program oferuje sesje informacyjne online w celu przedstawienia społeczności, programu i procedury rekrutacyjnej.

Program Knight-Hennessy Scholars

Nazwa programu, którego rozpoczęcie ogłoszono w 2016 roku, pochodzi od nazwisk Phila Knighta, MBA’ 62, filantropa i współzałożyciela Nike Inc. i Johna Hennessy’ego, przewodniczącego Alphabet Inc. i rektora Uniwersytetu Stanforda (2000-2016). Program Knight-Hennessy Scholars jest największym na świecie programem stypendialnym opartym w całości na dotacjach.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1810500/DenningHouse.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1502473/Knight_Hennessy_Logo.jpg

Źródło: Knight-Hennessy Scholars

Źródło informacji: PR Newswire

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM