HAYWARD, Kalifornia–(BUSINESS WIRE)– Mawi DNA Technologies (Mawi), spółka biotechnologiczna tworząca innowacyjne technologie pobierania biopróbek, wprowadziła na rynek NextSWAB™, elastyczny wacik w 100% klasy medycznej, zaprojektowany i wyprodukowany w USA. Mawi wprowadziło ten projekt na rynek w odpowiedzi na braki wacików do testów na COVID-19. Zaprojektowano go z myślą o wysokowydajnym pobieraniu materiału oraz wykluczeniu możliwości zanieczyszczenia klejem czy włóknami stosowanymi w wacikach flokowanych i bawełnianych, które mogą zaburzyć odczyt testu PCR. Obecnie prowadzi się optymalizację produktu NextSWAB™ pod kątem pobierania wymazów z nosa, a także walidację innego rodzaju próbek.
„Wyjątkowy, sterylny aplikator do próbkowania NextSWAB™ ma długość 15 centymetrów i zakończony jest główką umieszczoną na dłuższym końcu” – powiedział dr Bassam El-Fahmawi, prezes zarządu Mawi. „Główka aplikatora posiada dwa kanały oddzielone od siebie przegródką, która zatrzymuje materiał pobrany z nosa i umożliwia jego uwolnienie do pojemnika jedynie za delikatnym strzepnięciem. Elastyczna główka łatwo i skutecznie dopasowuje się do przestrzeni, z której pobiera się wymaz. Pozwala na pobranie próbki z przedniej przestrzeni nosowej przy minimalnym dyskomforcie dla pacjenta, ale z doskonałym efektem” – dodał dr El-Fahmawi.
NextSWAB™ jest kompatybilny z wieloma probówkami z podłożem transportowym, co sprawia, że jest to produkt idealny do stosowania tam, gdzie wiele próbek zostanie umieszczonych w jednej probówce. Jednak aby uzyskać optymalne wyniki, najlepiej stosować go w połączeniu z technologią próbkowania Mawi iSWAB-Microbiome-EL, która pozwala użytkownikom na pominięcie etapu ekstrakcji RNA podczas wykonywania molekularnych testów na COVID-19. Aby poprawić ogólną rzetelność testu, do jednej probówki można dodać drugą próbkę pobraną podczas wymazu z nosa. NextSWAB™ jest dostarczany jako gotowy do użycia i nie wymaga żadnego przygotowania do pobierania próbek.
„Nasz produkt NextSWAB™ daje możliwość przeniesienia całej zawartości aplikatora do probówki z podłożem transportowym bez konieczności umieszczania w niej wacika” – podkreślił dr El-Fahmawi. „W pełni stężoną płynną próbkę można następnie szybko przetworzyć w systemach automatów do obróbki płynnych próbek lub w warunkach laboratoryjnych. Na etapie pierwszych prób badawczo-rozwojowych produktu wykazano, że unikatowy, objęty zgłoszeniem patentowym projekt główki aplikatora charakteryzuje się wyższą efektywnością pobierania wymazów z nosa (małżowiny nosowej i przedniej ściany nozdrzy) niż waciki flokowane” – powiedział.
Z punktu widzenia zapotrzebowania na waciki do pobierania próbek do testów na COVID-19, elastyczna, formowana budowa aplikatora i produkcja prowadzona w USA przyczyniają się do zwiększenia stabilności i niezawodności łańcucha dostaw NextSWAB™. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej poświęconej produktowi NextSWAB™: www.mawidna.com.
Mawi DNA Technologies
Założona w 2013 r. spółka Mawi DNA Technologies opracowała i skomercjalizowała technologię iSWAB, innowacyjny system pobierania biopróbek. Misją Mawi jest utrzymanie integralności próbek w dowolnym miejscu na świecie, co zapewnia prawdziwą różnorodność próbek niezależnie od segmentów geograficznych i populacyjnych. Z Mawi Przyszłość pobierania biopróbek jest tutaj™.
Więcej informacji na stronie internetowej https://mawidna.com/.
Wersja źródłowa dostępna w portalu businesswire.com https://www.businesswire.com/news/home/20220510005587/en/.
Źródło: Mawi DNA Technologies
KONTAKT:
Inwestorzy:
Jerome David
wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu
510-256-5186
e-mail: j.david@mawidna.com
Kontakt z mediami:
Susan Tellem
APR, RN, BSN
tel.310-313-3444
sms-y i rozmowy telefoniczne: 310-613-3504
e-mail: susan@tellemgrodypr.com
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl