Biznes i finanse

Impact’22: nowa perspektywa wsparcia dla medycznych startupów

„Chcemy zapewnić młodym firmom mentorów, udostępnić dane, dać miejsce do przetestowania nowych rozwiązań, zapewnić im finansowanie – deklarował Tomasz Maciejewski. – Konkurs, który dotyczy obszaru opieki nad kobieta w ciąży i dzieckiem, będzie trwał do końca roku. Pragniemy, by zakończył się wdrożeniami i stosownymi nagrodami oraz raportem na temat środowiska startupów” – uzupełnił.

Zdaniem dyrektora IMiD obecnie chcemy żyć jak najdłużej, w najlepszym zdrowiu, pokonywać wszystkie bariery i szybko mieć rozwiązywane problemy medyczne.

„Nie da się tego zrobić bez technologii. To coraz bliższe połączenie białka i krzemu powoduje konieczność powstawania i wykorzystania tej mocy poprzez małe interdyscyplinarne zespoły, które wymieniają się pomysłami, potrzebami, budują prototypy, testują je i decydują, co dalej – wskazywał Tomasz Maciejewski. – Takimi zespołami są startupy. Codziennie powstaje ich sto i ważne, by ten wspaniały start nie zakończył się spektakularną katastrofą” – zaznaczył.

W jego opinii do osiągnięcia sukcesu startupy potrzebują ekosystemu, wsparcia opiekunów i mentorów oraz środków na rozwój.

Jak podkreślił Tomasz Maciejewski, technologia coraz bardziej wnika w nasze życie. Choć ludzki mózg jest najdoskonalszym komputerem, jaki powstał na ziemi, to ogromna ilości danych, które w naszych czasach musi przeprocesować i zweryfikować, powoduje, że zajmuje mu to 80 proc. naszego czasu.

„Nie jesteśmy w stanie podołać temu zadaniu, więc to połączenie białka z krzemem, czyli inaczej mówiąc potrzeba wsparcia technologicznego, będzie coraz bardziej nagląca, również w medycynie” – podsumował dyrektor IMiD.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM