Biznes i finanse

Prasowa Akademia Pieniądza zaprasza dziennikarzy i influencerów na warsztat w Warszawie

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 (w piątek), w Centrum Prasowym PAP, przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie. To pierwszy praktyczny warsztat organizowany w stolicy w ramach IV edycji szkolenia – drugi odbędzie się we wrześniu br.

Szkolenie w Warszawie poprowadzi dr Piotr Maszczyk, ekonomista SGH oraz Anna Gwozdowska, doświadczona redaktor serwisu FakeHunter PAP. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób rozpoznawać i weryfikować gospodarcze fake newsy. Z kolei dr Maszczyk przedstawi najważniejsze pojęcia ekonomiczne, które powinien znać i potrafić przystępnie opisywać każdy dziennikarz lub bloger interesujący się finansami i ekonomią.

Aby wziąć udział w szkoleniu trzeba wypełnić FORMULARZ dostępny na stronie https://akademia.pap.pl.

Plan warsztatu:

08:30 – 09:00 – rejestracja i poranna kawa,

09:00 – 10:30 – najważniejsze pojęcia ekonomiczne – wykład teoretyczny z elementami zastosowań wiedzy i technik w praktyce dr Piotr Maszczyk,

10:30 – 10:45 – przerwa kawowa,

10:45 – 11:45 – najważniejsze pojęcia ekonomiczne cd. – wykład teoretyczny z elementami zastosowań wiedzy i technik w praktyce dr Piotr Maszczyk,

11:45 – 12:00 – przerwa kawowa,

12:00 – 13:30 – warsztat łowcy gospodarczych fake newsów – wykład i zajęcia praktyczne z factcheckingu, red. Anna Gwozdowska,

13:30 – 14:15 – lunch,

14:15 – 15:15 – warsztat łowcy gospodarczych fake newsów cd. – wykład i zajęcia praktyczne z factcheckingu, red. Anna Gwozdowska.

Prasowa Akademia Pieniądza to bezpłatne szkolenie realizowane przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem projektu jest podniesienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy, blogerów oraz studentów interesujących się zagadnieniami gospodarczymi. Uruchomiona w grudniu br. IV edycja szkolenia składa się z dwóch praktycznych warsztatów oraz pięciu szkoleń online dostępnych na platformie e-learningowej akademia.pap.pl, których autorami są eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz redaktorzy Polskiej Agencji Prasowej. 

Uczestnicy, którzy wezmą udział szkoleniu oraz zaliczą komplet testów online dostępnych na https://akademia.pap.pl otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie czwartej edycji Prasowej Akademii Pieniądza.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM