Polityka i społeczeństwo

MSZ: Konferencja pt. Promocja bezpieczeństwa i stabilności na obszarze OBWE poprzez zrównoważone ożywienie gospodarcze po pandemii COVID-19 – akredytacje (komunikat)

23 maja w Łodzi, Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau wraz z Sekretarz Generalną Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Helgą Schmid otworzy konferencję pt. „Promoting security and stability in the OSCE area through sustainable economic recovery from the COVID-19 pandemic”. To drugie spotkanie organizowane w ramach Forum Ekonomiczno-Środowiskowego będącego najważniejszym wydarzeniem II wymiaru bezpieczeństwa realizowanego w zakresie OBWE, której w tym roku przewodniczy Polska.

To drugie spotkanie organizowane w ramach Forum Ekonomiczno-Środowiskowego będącego najważniejszym wydarzeniem II wymiaru bezpieczeństwa realizowanego w zakresie OBWE, której w tym roku przewodniczy Polska.

Łódzka konferencja, która zgromadzi na miejscu przedstawicieli ponad 30 państw członkowskich OBWE, a pozostałych w trybie online, będzie poświęcona kwestiom środowiskowym, technologicznym oraz transformacji energetycznej. Podczas kilku sesji konferencji zostaną poruszone takie zagadnienia jak: zrównoważone wykorzystywanie zasobów naturalnych, współpraca na rzecz efektywności energetycznej i rozwoju OZE jako sposób na ekologizację gospodarki, drogi do osiągnięcia „zielonej i zrównoważonej odnowy gospodarczej” oraz innowacje cyfrowe i technologiczne jako katalizatory ekologicznego wzrostu gospodarczego.

W konferencji planowany jest udział Ministra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Ukrainy Ruslana Streleca.

Redakcje zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o przesłanie maila z danymi (nazwa redakcji, imię i nazwisko) na adres rzecznik@msz.gov.pl w terminie do piątku 20 maja do godz. 15:00. Wejście wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji prasowej.

Wydarzenie odbędzie się w Łodzi, w Hotelu Double Tree (ul. Łąkowa 29).

PROGRAM MEDIALNY KONFERENCJI

23 maja (poniedziałek)

09:30 otwarcie konferencji

Wejście akredytowanych dziennikarzy i operatorów kamer na wydarzenie w godz.: 08:00-08:30

Możliwość obserwacji i rejestracji inauguracji ze strefy dla mediów, zlokalizowanej na antresoli na II piętrze.

Po zakończeniu inauguracji przewidziana jest wypowiedź ministra Raua dla mediów uczestniczących w wydarzeniu (w formacie doorstep).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mok/


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM