Nauka i technologie

Już 7 czerwca kobiety TECHNOLOGII opanują Warszawę

Perspektywy Women in Tech Summit odbędzie się w Warszawie 7 i 8 czerwca i zgromadzi offline 5000 utalentowanych inżynierek, programistek, menedżerek, startuperek i naukowczyń oraz wszystkich kobiet zainteresowanych technologiami, chcących zainspirować się, zdobyć najlepszą wiedzę i dołączyć do zmian zachodzących we współczesnym świecie.

Lucyna Chwastowska, szefowa Alexy z Amazon.com, Dominika Bettman, prezeska Microsoft Polska, Tove Chevalley, zarządzająca Electrolux Innovation Hub czy Magda Dziewguć, zarządzająca polskim Google, to tylko niektóre z 500 gościń tegorocznego Perspektywy Women in Tech Summit. Dołączą też świadomi roli kobiet panowie zarządzający tak ważnymi ośrodkami innowacji jak Intel Polska (Bartosz Ciepluch), Ericsson (Martin Mellor), czy NatWest (Andrzej Pacek). Wydarzenie organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy, a partneruje jej 70 (!) największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne z Polski i ze świata.

Summit to dwa superintensywne dni rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej wspólnej przyszłości w tym kontekście – z programem czterech scen, serią 100 specjalistycznych Warsztatów i TechTalków, Strefą Mentoringu i targami pracy (Career Expo) gromadzącymi firmy i instytucje, którym szczególnie zależy na zatrudnianiu kobiet. Będą mu towarzyszyć liczne wydarzenia dodatkowe – seria kilkunastu wieczornych spotkań w firmach (Tech Warsaw Welcomes), seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz gala wręczenia tytułów TOP10 Kobiet w Sztucznej Inteligencji. Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji będą: metaverse, sztuczna inteligencja w jej najnowszych i najbardziej praktycznych odsłonach, blockchain, cyberbezpieczeństwo, technologie proklimatyczne, deep tech, 5G i chmura.

Perspektywy Summit ma też ważną ambicję, aby stać się pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie.

„Perspektywy Women in Tech Summit to spotkanie zaangażowanych, mądrych i odpowiedzialnych kobiet w technologiach – a to zobowiązuje. My wiemy, że od nas zależy bardzo dużo. Walka o planetę jest obecnie kwestią najważniejszą. Naszym obowiązkiem jest działanie. Podejmujemy się więc zobowiązania – uczynienia z Summitu imprezy prawdziwie wrażliwej w kwestii wpływu na klimat – mówi dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i twórczyni Summitu. – Policzymy, zredukujemy i skompensujemy z nawiązką emisję gazów cieplarnianych związaną z realizacją wydarzenia – i pozostanie po nim chroniony, bioróżnorodny las w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego”.

W ramach polityki proekologicznej uczestnicy Summitu będą mogli skorzystać w dniach 6-8 czerwca w darmowej komunikacji miejskiej.

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych otrzymali darmowe bilety na wydarzenie. Pula stypendiów została przygotowana także w ramach projektu „Poland IT Hub” dla 200 studentek z Ukrainy, ze Wschodu i Azji Centralnej.

Więcej: https://womenintechsummit.pl/

KONTAKT:

Anna Wdowińska

e-mail: a.wdowinska@perspektywy.pl

tel. 609 999 514

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM