Biznes i finanse

Konsorcjum kierowane przez Todda Boehly’ego i Clearlake Capital finalizuje przejęcie Chelsea Football Club

LONDYN–(BUSINESS WIRE)– Konsorcjum kierowane przez Todda Boehly’ego, prezesa i dyrektora generalnego Eldridge oraz grupę Clearlake Capital Group, L.P. (zwaną dalej wraz ze swoimi podmiotami stowarzyszonymi „Clearlake”), ogłosiło dzisiaj finalizację przeniesienia własności Chelsea Football Club („Chelsea FC” lub „klubu”). Do konsorcjum należy także Hansjörg Wyss, założyciel Wyss Foundation i Mark Walter, współzałożyciel i dyrektor generalny Guggenheim Capital. Walter i Boehly są właścicielami Los Angeles Dodgers, Los Angeles Lakers i Los Angeles Sparks. Transakcja otrzymała wszelkie niezbędne zatwierdzenia ze strony rządu Wielkiej Brytanii, ligi piłkarskiej Premier League i innych władz.

Umowa przewiduje, że Boehly i Clearlake będą wspólnie kontrolować i zarządzać klubem. Boehly zajmie stanowisko prezesa spółki holdingowej.

Boehly i Clearlake mają zamiar inwestować w kluczowe obszary, które poprawią konkurencyjność Chelsea, w tym w remont stadionu Stamford Bridge, dalsze rozwijanie Akademii, drużynę kobiecą i stadion Kingsmeadow. Właściciele będą również kontynuować ważną pracę Chelsea Foundation.

„Bycie nowymi opiekunami Chelsea Football Club to dla nas zaszczyt – powiedział Boehly. – Jesteśmy w pełni zaangażowani – w 100% – będziemy z klubem w każdej minucie każdego meczu. Jako właściciele mamy klarowną wizję – chcemy, by kibice byli z nas dumni. Poza naszym zaangażowaniem w rozwijanie drużyn młodzieżowych i odnajdowanie najbardziej utalentowanych sportowców, planujemy długoterminowe inwestycje w klub i budowanie wyjątkowych tradycji sukcesów Chelsea. Chciałbym osobiście podziękować ministrom i przedstawicielom brytyjskiego rządu i Premier League za cały wysiłek włożony w umożliwienie realizacji tej transakcji”.

Behdad Eghbali i José E. Feliciano, współzałożyciele i partnerzy zarządzający Clearlake oświadczyli:

„Cieszymy się, że możemy zaangażować środki w utrzymanie czołowej pozycji Chelsea w angielskim i światowym futbolu oraz roli, jaką odgrywa w rozwijaniu talentów piłkarskich. Chcemy także podziękować władzom za cały trud włożony w realizację tego procesu. Jako pionierzy w zakresie inwestycji sportowych i medialnych, cieszymy się z nawiązania współpracy z Toddem i resztą konsorcjum z myślą o istotnym rozwoju klubu jako globalnej platformy. Wspólnie zwiększymy zasięg klubowych inwestycji w zakresie infrastruktury, technologii i nauk sportowych, aby wspierać niewiarygodną jakość futbolu Chelsea i jej komercyjnych drużyn – po to, aby ten rozwój przekuć w jeszcze większe sukcesy na boisku”.

Nowa grupa właścicieli pragnie podziękować Departamentowi Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu, Departamentowi Skarbu Państwa JKM i Premier League za poświęcenie i profesjonalizm którym wykazały się wspomniane podmioty przy analizie tej historycznej i złożonej transakcji.

Doradcami finansowymi nowej grupy właścicieli były Deutsche Bank, Goldman Sachs, Moelis & Company LLC i Robey Warshaw LLP. Usługi doradztwa prawnego zapewniły kancelarie Latham & Watkins LLP, Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP i Sidley Austin LLP.

Wyłącznym doradcą finansowym Fordstam Limited i Chelsea FC była Raine Group. Usługi doradztwa prawnego zapewniły kancelarie Northridge Law LLP, Simmons & Simmons LP i Pillsbury, Winthrop, Shaw, Pittman LP.

Wersja źródłowa dostępna w portalu businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220530005307/en/.

Źródło: Eldridge

KONTAKT:

Eldridge

Nadia Damouni

e-mail: ndamouni@prosek.com

tel. +1 646 818 9217

Aidan O’Connor

e-mail: aoconnor@prosek.com

tel. +1 646 818 9283

Clearlake

Max Cherry

e-mail: max.cherry@fgh.com

tel. +1 201 803 3768

Winnie Lerner

e-mail: Winnie.Lerner@fgh.com

tel. +1 917 375 5652

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM