Biznes i finanse

ISS wspiera rozwój Tork PaperCircle® w całej Europie

W dobie coraz bardziej ograniczonych i kosztownych zasobów, recykling oraz wdrażanie gospodarki cyrkularnej zyskały kluczowe znaczenie. Papierowe ręczniki są obecnie najchętniej wybieraną metodą osuszania dłoni, ale tylko 1% z nich jest poddawany recyklingowi. Papierowe ręczniki do rąk pozostają więc niewykorzystaną szansą dla cyrkularnego modelu biznesowego.

Tork PaperCircle to pierwsza na świecie usługa, w ramach której utylizowane ręczniki papierowe ponownie trafiają do użytku. ISS jest jedną z globalnych firm, która rozpoczęła wdrażanie Tork PaperCircle u swoich klientów w niektórych europejskich krajach. Usługa wykorzystywana jest w toaletach, gdzie wszystkie ręczniki trafiają do wyznaczonych koszy. Następnie są transportowane do lokalnych fabryk Essity i przetwarzane na nowe produkty papierowe. W rezultacie ISS pomaga swoim klientom zmniejszyć ilość odpadów z ręczników papierowych nawet o 20% i ograniczyć emisję dwutlenku węgla w związku z produkcją papieru o 40%.

„ISS zobowiązała się osiągnąć do 2040 roku zerową emisję gazów cieplarnianych netto na całym łańcuchu dostaw. Jako największy na świecie dostawca usług sprzątających, staramy się być katalizatorem rzeczywistych zmian w branży, opracowując i wdrażając produkty i praktyki przyjazne dla środowiska – w bliskiej strategicznej współpracy z naszymi dostawcami i klientami. Żadna firma nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać kryzysu klimatycznego, więc nawiązywanie współpracy jest niezbędne w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości” – mówi Tracy Nilsson, Global Head of Sustainability w ISS World Services A/S.

„Cieszymy się, że dzięki wsparciu ISS możemy przyczynić się zwiększania recyklingu zużytych ręczników do rąk. Współpracując i dzieląc się wiedzą oraz innowacjami, które pozwalają zmniejszyć wpływ na środowisko, jednocześnie zapewniając higienę i wydajność, zmieniamy naszą branżę” – podkreśla Jan Salomon, Key Account Director w Essity.

Tork PaperCircle jest dostępny dla ponad 35 milionów użytkowników na lotniskach, w biurach i innych obiektach w 14 krajach w Europie. Zamykając obieg ręczników papierowych, Essity i jej marka Tork wyznaczają kierunek zmian w branży.

Tork PaperCircle to tylko jeden z przykładów zaangażowania Essity w realizację postulatów Porozumienia Paryskiego oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Aby dowiedzieć się więcej i sprawdzić, czy Tork PaperCircle jest dostępny na Twoim rynku, odwiedź: https://www.tork.pl/uslugi/rozwiazania/tork-papercircle.

O ISS:

ISS jest liderem w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami. We współpracy z klientami, ISS wspiera zaangażowanie pracowników, opiekuje się i zarządza obiektami, minimalizując przy tym wpływ na środowisko. ISS realizuje swoje zintegrowane usługi zarządzania nieruchomościami poprzez unikalną kombinację eksperckiej wiedzy, danych i doskonałości usług w biurach, fabrykach, portach lotniczych, szpitalach i innych miejscach na całym świecie. ISS zatrudnia ponad 350 000 pracowników na całym świecie. W 2021 r. przychody Grupy ISS Group wyniosły 71 miliardów DKK. Więcej informacji o ISS można znaleźć na stronie www.issworld.com.

KONTAKT:

A PRiori Communications

tel. +48 570 774 727

e-mail: office@apriori-communications.com

Źródło informacji: Tork

 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM