Polityka i społeczeństwo

Dr Maszczyk: nie inwestuj w rzeczy, których nie rozumiesz

Ekonomista przypomniał, że podejmując aktywność ekonomiczną w cyberprzestrzeni należy pamiętać, że mamy znacznie mniejszą możliwość sprawdzenia tego jak wygląda i czym się charakteryzuje przedmiot naszej transakcji. 

„Dlatego warto zapamiętać słowa Warrena Buffeta, który w jednym z wywiadów powiedział, że nie inwestuje w przedsiębiorstwa, których modelu działania nie rozumie. Pamiętajmy o tym samym – jeśli nie rozumiem na czym ma polegać inwestycja, jeśli nie wiem jak np. działają kryptowaluty, to po prostu nie powinienem w nie inwestować. Jeśli nie jestem w 100 proc. przekonany że przedmiot który kupuję działa, że ma jakość zgodną z opisem, to również go nie kupuję – tłumaczy dr Maszczyk.

Ekonomista zaznaczył też, że podejmując aktywność ekonomiczną w sieci nie można zapominać o stosowaniu zabezpieczeń, które oferują programy antywirusowe, czy też narzędzia oferowane przez dostarczycieli usług telekomunikacyjnych. 

Więcej na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa związane z dokonywaniem zakupów i inwestowaniem można się dowiedzieć z bezpłatnego szkolenia Prasowa Akademia Pieniądza, IV edycja, który jest dostępny dla zarejestrowanych uczestników na stronie akademia.pap.pl.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
 


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM