Biznes i finanse

Zakończyło się Forum Sponsoringu Sportu

Karol Rebenda, wiceminister Aktywów Państwowych, odczytał list od wicepremiera Jacka Sasina.

„Sport ma moc zmieniania świata. Ma moc inspirującą, która jednoczy ludzi i pokazuje im piękną stronę życia. Jest dobrem narodowym, które należy pielęgnować i rozwijać – napisał wicepremier Sasin. – Wierzę, że odbyte dyskusje i wymiana doświadczeń ukierunkują członków Forum na kreatywny dialog, a tym samym zaowocują pogłębieniem synergii sportu i biznesu” – podsumował w liście wicepremier.

Jak podała Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w latach 2016-2022, z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przeznaczono 3,5 mld zł na rozwój infrastruktury sportowej. W ramach aktualnego budżetu wsparciem objęte będą nie tylko dyscypliny wyczynowe, ale również programy aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży.

„Ministerstwo Sportu i Turystyki stara się w pierwszej kolejności redukować białe plamy na mapie Polski w zakresie infrastruktury sportowej” – dodała wiceminister Krupka.

Spółki Skarbu Państwa pełnią rolę mecenasa PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Ponadto, finansują dyscypliny sportowe, np. lekkoatletykę, piłkę nożną, tenis, piłkę ręczną czy wioślarstwo. W ubiegłym roku na promocję sporu wydano przeszło 200 mln zł.

Jednym z liderów wśród sponsorów polskich zawodników jest Totalizator Sportowy. Jak wyjaśnił Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego, żeby otrzymywać dofinansowanie wystarczy prawidłowo zdefiniować potrzeby i wskazać odpowiednie ich uzasadnienie.

Od partnerów Totalizator Sportowy oczekuje przede wszystkim wykazania własnej inicjatywy w zakresie identyfikowania się z marką LOTTO. W ramach dobrych praktyk sponsoringowych należy stosować transparentność przepływu środków, realnie zdefiniować warunki współpracy ze sponsorem i realizować je zgodnie z założeniami. Dodatkowo wskazana jest aktywność w internecie i portalach społecznościowych, które są najskuteczniejszym środkiem komunikacji i promocji.

W ubiegłym roku, dzięki rosnącej popularności gier i loterii Totalizatora Sportowego wśród Polaków, do budżetu państwa trafiło ponad 2,715 mld zł, z czego 1,155 mld zł przekazanych zostało na wsparcie rozwoju polskiego sportu oraz kultury narodowej.

„Korzystając z naszej bogatej oferty, każdy Polak codziennie zostaje hojnym mecenasem tych dwóch kluczowych dla rozwoju całej naszej społeczności dziedzin. Z każdej złotówki wydanej na gry liczbowe LOTTO, 19 groszy trafia bezpośrednio do naszych artystów i wyczynowców. Totalizator Sportowy wspiera również budowę i modernizację licznych obiektów sportowych, z których korzystamy wszyscy w całej Polsce” – wyjaśniał Olgierd Cieślik.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM