Biznes i finanse

Dr Maszczyk: w przypadku cyberoszustw najlepiej zapobiegać

„W przypadku aktywności naszej w cyberprzestrzeni najlepsza przestroga to nie dać się oszukać” – przypomina dr Maszczyk dodając, że jeżeli już do tego doszło to najczęściej szanse na odzyskanie naszych środków są niewielkie.

Dr Maszczyk wskazuje jednak, że poza technicznymi możliwościami zabezpieczenia przed cyberoszustami, jak antywirus czy VPN, warto korzystać z alertów Biura Informacji Kredytowej, które zabezpieczają przed nieuprawnionym wykorzystaniem naszych danych w celu wzięcia pożyczki.

„Jednym z najczęściej dokonywanych przestępstw jest kradzież naszej tożsamości. Ktoś zdobywa dane z naszego dowodu osobistego i potem próbuje zaciągnąć na nasze nazwisko kredyt. Jeżeli my wykupimy taki abonament w BIK, to dostaniemy informację, że bank nas sprawdza. Jeżeli więc nie bierzemy kredytu, to znaczy, że ktoś nas próbuje oszukać.

Więcej na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z dokonywaniem zakupów i inwestowaniem można się dowiedzieć z bezpłatnego szkolenia Prasowa Akademia Pieniądza, IV edycja, które jest dostępne dla zarejestrowanych uczestników na stronie akademia.pap.pl.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM