Polityka i społeczeństwo

MRiT: Nagrody Polonica Progressio wręczone (komunikat)

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Dziś w resorcie wręczyliśmy po raz pierwszy nagrody Polonica Progressio. Tym samy rozpoczynamy nową tradycję na gospodarczej mapie Polski. Nagrodą, której pomysłodawcą był minister Waldemar Buda, chcemy doceniać wysiłki przedsiębiorców działających na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego naszego kraju.

W uroczystości wręczenia wyróżnień udział wziął premier Mateusz Morawiecki oraz przedstawiciele Kierownictwa MRiT na czele z ministrem Budą.

Jestem przekonany, że w tych trudnych okolicznościach w jakich przyszło nam funkcjonować – polscy przedsiębiorcy działający na wolnym rynku i my jako strona rządowa, której zadaniem jej pomaganie w rozwoju i ekspansji firm, będziemy razem w stanie wypracować odpowiedni modus operandi, który pozwoli nam funkcjonować w świecie po 24 lutego – w świecie wojny za naszą wschodnią granicą, wysokiej inflacji i cen surowców oraz niepewności – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Wręczenie nagród dla przedsiębiorców jest niezmiernie istotne. Przy natłoku obowiązków i zadań trzeba się zatrzymać raz w roku i powiedzieć: dzisiaj jest ten dzień, dzień Przedsiębiorcy, w którym wszyscy zwracamy szczególną uwagę na Wasz trud i wysiłek – wskazywał minister Waldemar Buda.

Jak informował, mamy w Polsce 2 mln 606 tys. 306 aktywnych firm w CEIDG. To aż o 168 tys. działalności więcej, porównując dane do najtrudniejszego okresu dla polskiej gospodarki z ostatnich dwóch lat, czyli do początku lockdownu z powodu pandemii Covid-19.

Pandemia pokazała, że polscy przedsiębiorcy przy wsparciu państwa są w stanie przetrwać. Uratowaliśmy kilka milionów miejsc pracy m.in. dzięki pomocy z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej. Wspólnie słuchając, potrafimy sobie wspólnie radzić – podkreślał szef MRiT.

Laureaci nagrody Polanica Progressio

Nagrody zostały wręczone w siedmiu kategoriach – Inwestor Zagraniczny, Eksporter, Innowator, Firma rodzinna, Społecznik, Lider zrównoważonego rozwoju oraz Nagroda specjalna, która w tym roku doceniała współpracę polsko-ukraińską.

W tym roku nagrody otrzymali:

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. (Inwestor Zagraniczny)

Dr Irena Eris S.A (Eksporter)

Bioelektra Group S.A. (Innowator)

Ciarko Sp. z o.o. Sp. K. (Firma rodzinna_

Syguła Sp.j.; PPHU „Syguła” Stanisław Syguła (Społecznik)

Northvolt Systems Poland Sp. z o.o. (Lider zrównoważonego rozwoju)

Modern-Expo S.A. (Nagroda specjalna)

O nagrodzie

Ustanawiając Nagrodę Polonica Progressio chcemy wyrazić nasze uznanie dla pracy, zaangażowania w budowanie marki Polski w świecie oraz wzmacniania konkurencyjności polskiej gospodarki –zdolności firm do innowacji, tworzenia wartości dodanej, dbałości o rodzime wartości przy jednoczesnej otwartości na zmiany i działaniu na rzecz zrównoważonego rozwoju.

„Polonica” wskazuje na narodowy charakter nagrody. Z kolei drugi człon – „Progressio” jest klamrą dla 6 kategorii.

Pierwsza gala wręczenia Nagrody Polonica Progressio otworzy tegoroczny Dzień Przedsiębiorcy.

21 czerwca br. wraz z partnerami MRiT organizuje serię spotkań, szkoleń, webinarów, videochatów. Chcemy pokazać przedsiębiorcom jak wykorzystać zachodzące zmiany w otoczeniu gospodarczym do wzmocnienia jakości ich produktów, usług i technologii.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ lgs/


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM