Polityka i społeczeństwo

MRiT: Już w sobotę Bieg dla Bohaterów ku pamięci Janusza Kusocińskiego. Zapraszamy do udziału (komunikat)

Ministerstwo Rozwoju i Technologii informuje:

Zapraszamy do udziału w 4. Edycji Biegu dla Bohaterów. 36. kilometrowa trasa będzie biegła z Sejmu na Cmentarz Wojskowy w Palmirach. Uczcij z nami pamięć ikony lekkoatletyki – Janusza Kusocińskiego i spędź z nami aktywnie sobotę 25 czerwca.

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Bieg odbędzie się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. W biegu weźmie udział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Trasa

Bieg rozpocznie się w sobotę 25 czerwca 2022 r. o godz. 11.00 sprzed budynku Sejmu. Zakończenie zaplanowane jest około godz. 15.00 w Palmirach na Cmentarzu Wojskowym.

Palmirski las na skraju Puszczy Kampinoskiej był świadkiem tragedii polskiej elity. W latach 1939-1941 funkcjonariusze SS i niemieckiej policji brutalnie pozbawili życia ok. 1700 Polaków. Wśród nich był wybitny sportowiec, działacz podziemia i patriota Janusz Kusociński. Zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles i srebrny medalista pierwszych Mistrzostw Europy w Turynie w 1934 roku.

Po zakończeniu biegu odbędzie się złożenie kwiatów na grobie Janusza Kusocińskiego.

Zasady udziału

Udział jest bezpłatny. Organizator zapewnia koszulkę okolicznościową oraz zabezpieczenie medyczne. Formularz zgłoszeniowy: https://www.survio.com/survey/d/Y1E5J8Z0N0H9H2R8N

Obowiązuje limit miejsc i kolejność zgłoszeń.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ maja/ mmu/


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM