Polityka i społeczeństwo

MS: Minister Sprawiedliwości wezwie rząd do sprzeciwu wobec unijnych regulacji ws. samochodów spalinowych (komunikat)

Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

„Jutro na posiedzeniu rządu wystąpię z inicjatywą, aby polski rząd zakomunikował Brukseli, że nie zgodzimy się, by 2035 r. był datą odejścia od samochodów z silnikami benzynowymi i diesla” – zapowiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas poniedziałkowej (27 czerwca br.) konferencji prasowej we Wrocławiu. Zapowiedział, że zaapeluje również o niewyrażenie zgody na narzucenie przez Komisję Europejską dodatkowych podatków od samochodów spalinowych.

„Polski rząd powinien jasno zakomunikować Komisji Europejskiej, że na to nie będzie zgody. Mam nadzieję, że nasz wniosek w tej sprawie zostanie przyjęty ze zrozumieniem i przegłosowany przez cały rząd. Jesteśmy polskimi politykami. Mamy obowiązek myśleć o polskich portfelach i o polskich rodzinach” – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Jak zauważył minister sprawiedliwości, przyjęcie tzw. kamieni milowych w Krajowym Planie Odbudowy wiążą się z podwyższeniem kosztów życia Polaków. „Ideologiczne dążenia Zachodu do zmian w obszarze energetyki przekładają się na kieszenie Polaków. Znalazło to swój wyraz w tzw. KPO i kamieniach milowych, którymi UE chce szantażować Polskę” – ocenił.

Konsekwencje wprowadzenia nowych podatków uderzą we wszystkich obywateli. „Nigdy nie zgodzimy się, by Polacy byli w przyszłości obciążani podatkami z tego powodu, że jeżdżą samochodami z silnikiem benzynowym czy diesla, bo takie nie podobają się Brukseli” – argumentował minister Zbigniew Ziobro.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM