Biznes i finanse

EIG finalizuje dystrybucję akcji spółki Harbour Energy plc

WASZYNGTON–(BUSINESS WIRE)– EIG, czołowy inwestor instytucjonalny w globalny sektor energetyczny i infrastrukturalny, ogłosił dzisiaj, że zrealizował dystrybucję akcji spółki Harbour Energy plc (HBR.L lub „Spółka”) będących w posiadaniu Harbour North Sea Holdings Ltd. („Harbour North Sea”) do inwestorów funduszu EIG w ramach serii dystrybucji. Po fuzji Premier Oil plc i Chrysaor Holdings Ltd., Harbour North Sea otrzymał 36,46% udziałów w Spółce. EIG zarządza udziałami w Spółce poprzez fundusz inwestycyjny obejmujący szereg spółek holdingowych („Struktura udziałowa EIG”). Dystrybucja akcji poprzez Strukturę udziałową EIG wiąże się z przedłożeniem wielu dokumentów do odpowiednich organów.

EIG wyraźnie zaznacza, że:

– żadne udziały spółki nie zostały sprzedane w ramach przedmiotowej dystrybucji,

– po zakończeniu dystrybucji, EIG pozostanie największym akcjonariuszem spółki, posiadającym około 16% akcji pozostających w obrocie za pośrednictwem zarządzanych spółek celowych i w formie własności,

– R. Blair Thomas i Steven Farris pozostaną na stanowisku odpowiednio prezesa i dyrektora spółki,

– dla niektórych akcjonariuszy stowarzyszonych z EIG, dystrybucja wiąże się z opodatkowaniem, w związku z czym niektórzy z nich mogą sprzedawać akcje w celu pokrycia zobowiązań podatkowych, jeśli i kiedy jest to konieczne.

„EIG dokonał dziś dystrybucji akcji w spółce Harbour Energy do inwestorów naszego funduszu. Ponieważ po dystrybucji EIG wciąż pozostaje największym akcjonariuszem, nadal jesteśmy zaangażowani w sektor, pewni obecnej strategii Spółki i wspieramy jej zespół zarządzający” – powiedział R. Blair Thomas, dyrektor generalny EIG.

EIG

Spółka EIG jest czołowym inwestorem instytucjonalnym w globalny sektor energetyczny i infrastrukturalny, który wg stanu na dzień 31 marca 2022 r. zarządza kapitałem w wysokości 25 mld USD. EIG specjalizuje się w prywatnych inwestycjach w infrastrukturę energetyczną i związaną z energetyką w skali globalnej. W ciągu 40-letniej historii spółki EIG zainwestowała ponad 40,1 mld USD w sektor energetyczny w ramach 380 projektów lub spółek w 38 krajach na sześciu kontynentach. Wśród klientów EIG znajduje się wiele czołowych systemów emerytalnych, firm ubezpieczeniowych, funduszy specjalnych powstałych z darowizny, fundacji i państwowych funduszy majątkowych w USA, Azji i Europie. EIG ma siedzibę w Waszyngtonie oraz oddziały w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hong Kongu i Seulu. Więcej informacji na stronie internetowej EIG: www.eigpartners.com.

Wersja źródłowa dostępna w portalu businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220707005792/en/

Źródło: EIG

KONTAKT:

FGS Global

Kelly Kimberly / Brandon Messina

tel. +1 212-687-8080

e-mail: EIG-SVC@sardverb.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Źródło: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM