Polityka i społeczeństwo

African Leadership International podpisuje umowę przejęcia Holberton Inc. celem uzupełnienia braków kompetencyjnych z zakresu inżynierii oprogramowania na świecie

PORT LOUIS, Mauritius, 13 lipca 2022 r. /PRNewswire/ — Organizacja African Leadership International (ALI), która stawia sobie za cel przekształcenie Afryki poprzez wykształcenie do 2035 roku trzech milionów przedsiębiorczych liderów, zawarła umowę o przejęciu Holberton Inc., założonej w Dolinie Krzemowej innowacyjnej, działającej w oparciu o projekty alternatywnej uczelni kształcącej kolejne pokolenie inżynierów oprogramowania. Dzięki temu przejęciu ALI będzie dysponować programem zaawansowanych technologii, który umożliwi jej zapewnienie międzynarodowym organizacjom dostępu do znaczącej niewykorzystanej siły roboczej mogącej wypełnić rosnący ogólnoświatowy niedobór specjalistów. Zmieni również życie milionów Afrykanów, wyposażając ich w umiejętności z zakresu inżynierii oprogramowania niezbędne w przyszłym cyfrowym miejscu pracy. Oczekuje się, że przejęcie zostanie zakończone w trzecim kwartale. W ramach transakcji sieć Holberton School zostanie wydzielona jako niezależna organizacja.

Według Światowego Forum Ekonomicznego pandemia przyspieszyła tempo cyfrowych przemian w prawie wszystkich branżach i powstanie 97 milionów nowych stanowisk, które będą znacznie lepiej dostosowane do nowego podziału pracy między ludzi, maszyny i algorytmy. Ze względu na starzenie się społeczeństw, Chiny, Indie i „Zachód” – tradycyjne źródła talentów technologicznych – doświadczają niedoborów, które pozwoliłyby im sprostać temu nowemu zapotrzebowaniu.

Afryka doświadcza intensywnego wzrostu liczby ludności. Ma najmłodszą siłę roboczą na świecie, ze średnią wieku 19 lat, w porównaniu do 48 lat w Niemczech lub Japonii. Przewiduje się, że do 2035 roku kontynent ten będzie miał 1,1 miliarda pracowników – więcej niż Chiny czy Indie. W związku z tym światowe koncerny technologiczne coraz częściej postrzegają ten kontynent jako kolejne źródło talentów technologicznych. W ciągu ostatnich trzech lat między innymi Twitter, Google, Microsoft, IBM, Alibaba zapowiedziały plany otwarcia centrów technologicznych w Afryce.

Takie tendencje skłoniły ALI do podjęcia dwa lata temu współpracy z programem zaawansowanych technologii Holberton w celu intensywnego szkolenia inżynierów oprogramowania na kontynencie afrykańskim. W ciągu ostatniego roku ponad 95 tys. studentów zapisało się na program podnoszenia kwalifikacji ALX prowadzony przez African Leadership International, który w ciągu ostatnich 15 miesięcy rozszerzył się ponad 2 tys. razy.

Za pośrednictwem ROOM, działu rekrutacji African Leadership International, te młode osoby dysponujące umiejętnościami światowej klasy zostaną na podstawie dopasowania połączone z globalnymi korporacjami, które chciałyby zbudować swoje zespoły technologiczne, podobnie jak dziś firmy technologiczne poszukują talentów w Europie Wschodniej i Indiach.

Dzięki tej transakcji ALI ma zamiar stać się czołowym źródłem talentów technologicznych na kontynencie afrykańskim i jednym z największych na świecie. Technologia Holberton potwierdziła, że będzie odgrywać kluczową rolę w ekosystemie ALI. Studenci przeszkoleni z jej wykorzystaniem zostali zatrudnieni przez takie spółki jak Apple, Google, Tesla, LinkedIn, Dropbox, Pinterest, Rappi i Nvidia.

Dzięki połączeniu programu ALX, technologii Holberton i pośrednictwa pracy The ROOM, ALI zamierza zaoferować światowej klasy usługę, która ugruntuje pozycję Afryki w rozwoju technologii, a jednocześnie zapewni trwałe rozwiązanie dla światowego niedoboru specjalistów w dziedzinie technologii.

Wypowiedzi

„Dzięki naszym dotychczasowym wspólnym wysiłkom udało nam się zapewnić młodym Afrykańczykom najwyższej jakości doświadczenia edukacyjne na masową skalę. To nieporównywalne z czymkolwiek, czego doświadczyłem w ciągu moich 20 lat pracy nad rozwojem kapitału ludzkiego na kontynencie. Przy obecnej tendencji jestem przekonany, że na przestrzeni następnej dekady wykształcimy miliony afrykańskich liderów cyfrowych, którzy będą w stanie rozwiązać największe wyzwania Afryki. Naszą ambicją jest stać się największym pojedynczym źródłem zasobów talentów technologicznych dla świata” – powiedział Fred Swaniker, założyciel i prezes African Leadership International.

„Dzięki temu przejęciu przyczynimy się do rozwiązania problemu ogólnoświatowego niedoboru umiejętności technologicznych, łącząc nasze mocne strony z afrykańskimi specjalistami, którzy przygotują grunt pod dalsze działania. To środowisko oparte na współpracy i projektach sprawia, że każdy student jest gotowy do pracy po ukończeniu szkoły. Nasi inżynierowie oprogramowania umożliwią organizacjom na całym świecie błyskawiczne skalowanie zapotrzebowania na fachowców w dziedzinie technologii” – powiedział Julien Barbier, współzałożyciel Holberton.

African Leadership International

Do 2035 roku Afryka będzie dysponowała największą siłą roboczą na świecie i będzie musiała zapoczątkować transformację poprzez wzmocnienie pozycji swojego największego niewykorzystanego zasobu – ludzi. W związku z tym wyzwaniem, African Leadership International jest częścią ekosystemu African Leadership Group (ALG), instytucji o wspólnej wizji wykorzystania ogromnego kapitału ludzkiego Afryki poprzez wybór, rozwój i połączenie 3 milionów odpowiedzialnych i przedsiębiorczych liderów z kontynentu do 2035 roku. Inicjatywa została założona w 2004 roku przez Freda Swanikera, przedsiębiorcę uznanego w 2019 roku przez Time Magazine za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Również w 2019 roku Fast Company uznał ALG’s African Leadership University za najbardziej innowacyjną organizację w Afryce oraz za jedną z 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie za „przygotowanie edukacji do nowej ery”.

East Wind Advisors, Winston & Strawn LLP oraz Mazars pełniły na rzecz ALI odpowiednio funkcje doradztwa finansowego, prawnego i księgowego.

Holberton

Założona w Dolinie Krzemowej w 2015 r. innowacyjna i elastyczna firma Holberton dostarcza „System operacyjny edukacji” z unikalnym portfelem narzędzi, automatycznie ocenianych programów i metod dydaktycznych, aby pomóc swoim klientom – instytucjom oświatowym, uniwersytetom, korporacjom, rządom i franczyzobiorcom Holberton School– szkolić kolejne pokolenie cyfrowych talentów na szeroką skalę.

Lowenstein Sandler LLP pełniła przy tej transakcji funkcję doradcy Holberton, Inc.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1858447/African_Leadership_International.jpg

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1858448/Holberton_Julien_Barbier.jpg

Źródło: African Leadership Group; Holberton

KONTAKT:

Anna Vaulina

e-mail: anna@growthink.co.za

tel. +27 829034521

Źródło informacji: PR Newswire

 


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM