Biznes i finanse

DREMA 2022: wyprodukują meble dla dzieci z domów dziecka

„Fabryka Mebli na Żywo: DREMA DZIECIOM to poligon umiejętności praktycznych dla studentów, ale przede wszystkim szlachetny cel” – mówi dr inż. Krzysztof Wiaderek, koordynator projektu z ramienia Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W 2022 roku pokazowa fabryka będzie działała pod hasłem „DREMA DZIECIOM dla Ukrainy”. Meble wyprodukowane podczas czterech dni targów DREMA trafią do Lwowskiego Centrum Rehabilitacji i Edukacji DREAM, w którym przebywają obecnie dzieci z Domów Dziecka w Ługańsku i Doniecku.

Plan produkcyjny zakłada wytworzenie trzydziestu zestawów mebli do pokoju dziecięcego. W skład zestawu wejdą:

  • łóżko z materacem,
  • szafa garderobiano-bieliźniana,
  • półki ścienne.

Będzie więc można zobaczyć na żywo procesy: obróbki płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu, segregacji okuć i pakowania podzespołów.

„Ze względu na to, że meble wyprodukowane w czasie DREMY pojadą od razu na Ukrainę, planujemy produkcję i paczkowanie podzespołów i elementów” – tłumaczy Wiaderek.

„Fabryka Mebli na Żywo to charytatywna strona Targów DREMA. Podobnie jak w ubiegłych latach deklarujemy pełną otwartość na potrzeby firm i organizacji, które dołączą do akcji DREMA DZIECIOM dla Ukrainy” – zapewnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor Targów DREMA.

Organizatorzy zapraszają do współpracy partnerów, którzy mogą wesprzeć akcję w zakresie nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, zarządzania czy organizacji i utrzymania produkcji.

Fabryka Mebli na Żywo to wspólny projekt Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, kadry, studentek i studentów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupy MTP.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach od 13 do 16 września 2022 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Więcej na www.drema.pl

Źródło informacji: Targi DREMA

 


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM