Biznes i finanse

POLENERGIA SA (30/2022) ZAWARCIE UMOWY O DOFINANSOWANIE

Zarząd spółki pod firmą Polenergia S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 23 września 2022 r. Emitent jako lider konsorcjum oraz jego spółka zależna – Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna sp. z o.o. („ENS”) jako konsorcjant, zawarły z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie („Umowa o Dofinansowanie”) projektu pod nazwą H2 HUB Nowa Sarzyna: Magazynowanie Zielonego Wodoru w ramach konkursu Nowe technologie w zakresie energii I („Projekt”).

Celem Projektu jest opracowanie zintegrowanego systemu procesu elektrolizy wody do produkcji wodoru, wykorzystującego energię elektryczną wytworzoną w odnawialnych źródłach energii, wraz z magazynowaniem wodoru i układem konwersji wodoru w syntetyczne paliwo lotnicze, neutralne pod względem emisji CO2 – będące ekologicznym nośnikiem energii.

W skład konsorcjum, obok Emitenta i ENS, wchodzi Politechnika Wrocławska. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy i przewiduje realizację z podziałem na trzy fazy.

Zgodnie z Umową o Dofinansowanie, łączna kwota potencjalnego dofinansowania Projektu w formie dotacji wynosi 95 099 886,51 zł, z zastrzeżeniem, że na datę niniejszego raportu wysokość możliwego do uzyskania dofinansowania w fazie pierwszej wynosi 99 886,51 zł, co stanowi 50% przewidywanych nakładów finansowych na tę fazę Projektu, która zakończy się w trzecim kwartale 2023 r.

Uprawnienie beneficjenta (w szczególności Emitenta oraz ENS) do uzyskania dalszego dofinansowania w ramach Umowy o Dofinansowanie (realizacja II fazy oraz III fazy Projektu) jest uzależnione od uzyskania pozytywnego wyniku w ramach selekcji po weryfikacji poprzedniej fazy Projektu oraz zatwierdzenia wniosków o płatność.

Niezależnie od powyższego, Emitent zastrzega, że po zakończeniu pierwszej fazy Projektu dokona ewaluacji Projektu i podejmie decyzję w sprawie jego dalszej realizacji i sposobu finansowania, co może wymagać uzyskania stosownych zgód korporacyjnych.

Warunki Umowy o Dofinansowanie zawierają postanowienia typowe dla umów tego rodzaju.

Umowa o Dofinansowanie może zostać rozwiązana przez każdą ze stron, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Umowa przewiduje również uprawnienie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju do wstrzymania dofinansowania albo rozwiązania Umowy o Dofinansowanie ze skutkiem natychmiastowym, w określonych przypadkach. Wypowiedzenie następuje na piśmie i musi zawierać przyczyny z powodu których Umowa o Dofinansowanie zostaje rozwiązana.

podstawa prawna: art. 17 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 173, str. 1)

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM