Wiadomości Polska Polityka i społeczeństwo Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula: od 30 lat jesteśmy otwarci na inne kultury
Polityka i społeczeństwo

Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula: od 30 lat jesteśmy otwarci na inne kultury

Uroczysta gala połączona z inauguracją Nowego Roku Akademickiego 2022/2023 towarzyszyła obchodom 30-lecia Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz 25-lecia Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Te dwie uczelnie należą do jednych z najstarszych i najbardziej uznanych niepublicznych szkół wyższych w Polsce. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula studiuje obecnie ok. 10 tys. osób, zaś w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula – ok. tysiąca. Obie uczelnie intensywnie się rozwijają. Posiadają uznane międzynarodowe akredytacje ACCA, PMI GAC, THE ICE oraz CEEMAN. Zajmują czołowe miejsca w rankingu uczelni niepublicznych Perspektywy.

„Chcemy wykorzystać wszystko to, co dają obecne realia. A więc wyniki parametryzacji, które skłaniają nas do jeszcze większej akademickiej ekspansji. Zależy nam na tym, by profil naszych uczelnianych wysiłków szedł w kierunku poszerzenia palety tego, co możemy naszym studentom oferować” – mówi prof. Wawrzyniec Konarski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Parametryzacja uczelni, czyli ich ewaluacja za kilka ostatnich lat, dokonana została przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Z opublikowanych latem tego roku dokumentów wynika, że na tle innych uczelni Vistula wypadła bardzo dobrze. 

„Chcemy utrzymać naszą wysoką pozycję. Dodatkowym elementem ma być otworzenie różnych form naszej działalności na zewnątrz, poza Polskę. Nasza otwartość na inne kultury powoduje, że studenci szybko zaczynają się z Vistulą utożsamiać” – opowiada rektor Konarski. 

Międzynarodowy charakter uczelni Vistula podkreśla również prof. Aleksander Ronikier, rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. 

„Mamy bardzo duży procent studentów z całego świata i chcielibyśmy, by pewne tradycje polskiej turystyki, polskie doświadczenia w tym względzie, mogły być transferowane na studentów zagranicznych” – mówi prof. Ronikier.  

Rektor podkreśla, że dzięki posiadanym przez jego uczelnię certyfikatom jej absolwenci mogą pracować na terenie Unii Europejskiej jako managerowie czy organizatorzy turystyki hotelowej. Ponadto, dzięki współpracy z uczelnią B.H.M.S. w szwajcarskiej Lucernie, w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula można uzyskać podwójny dyplom sygnowany przez obydwie jednostki. 

„Z wielką troską odnosimy się do studentów ukraińskich. Jest to młodzież doświadczona przez zaistniałą sytuację. Będziemy starali się stworzyć im warunki przyjazne, opiekuńcze, by w Polsce dobrze się czuli” – dodaje rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

Wykład inauguracyjny rozpoczynający rok akademicki 2022/2023 w Uczelniach Vistula wygłosił Taavi Rõivas, były premier Estonii. Wystąpienie było poświęcone technologicznym wyzwaniom XXI wieku. 

„Bardzo się cieszę, widząc, że w rodzinie uniwersytetów Vistula są już programy nauczania podejmujące wyzwania, przed którymi stoi świat. Jest bardzo dużo tematów i całych programów obejmujących dziedziny, których nie było, kiedy ja studiowałem. Na przykład zrównoważone finanse, dekarbonizacja, a także kilka przedmiotów z zakresu turystyki i hotelarstwa. Jestem więc bardzo zadowolony, że Uczelnie Vistula patrzą w przyszłość i chcą się z nią zmierzyć” – powiedział Taavi Rõivas. 

Uroczystą inaugurację, obok przemówień zaproszonych gości, uświetnił także występ 
Chóru Uczelni Vistuli, wręczono również dyplomy doktorskie.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Źródło: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version