Zdrowie i styl życia

Koło: Grant za „Czyste powietrze”

Na mocy Porozumienia zawartego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w Urzędzie Miejskim w Kole działa punkt konsultacyjno – informacyjny obsługi programu „Czyste Powietrze”. Mieści się w budynku przy ul. Mickiewicza 12 w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Samorządy uczestniczące w programie zostały ocenione pod kątem skutecznej motywacji swoich mieszkańców do poprawy efektywności energetycznej domów poprzez wymianę przestarzałych kotłów spalających węgiel i inne paliwa stałe na ekologiczne źródła ciepła oraz kompleksowe ocieplenie budynków jednorodzinnych – z wykorzystaniem dotacji z programu „Czyste Powietrze”.

Z dumą informujemy, że Gmina Miejska Koło znalazła się na 173 miejscu z 625 gmin, które zakwalifikowały się na grant w wysokości 25 600 zł z przeznaczeniem m.in. na prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych w ramach działalności punktu konsultacyjno-informacyjnego „Czyste powietrze”. Łącznie między samorządy gminne została rozdzielona kwota 16 mln zł.

 


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM