Biznes i finanse

Polacy znowu podróżują: podsumowanie roku 2022 w hotelarstwie – webinar

Wskaźniki przychodów są jednoznaczne. W 2022 roku, w przypadku hoteli Arche, wzrosły o 30 proc. w porównaniu z rokiem 2019.

„Obserwujemy, że potrzeba bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem i budowanie relacji stają się coraz bardziej istotne. Mieliśmy dużo konferencji oraz integracji firmowych” – mówi Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

Ponadto, po trudnych miesiącach pandemii, ludzie coraz częściej uciekają na wieś, szukając zieleni i możliwości obcowania z przyrodą. Dominowały wyjazdy okołoweekendowe do lokalizacji podmiejskich: Łochowa, Żnina, Janowa Podlaskiego. Ale nie tylko.

„Rekordowe obłożenie notowały miejskie hotele warszawskie, z uwagi na odbywające się w stolicy wydarzenia biznesowe, konferencje, zjazdy, sympozja, szkolenia oraz kulturalne – m.in. koncerty. To był wyjątkowy rok pod tym względem” – ocenia Władysław Grochowski.

Ważnym elementem działalności Grupy Arche w 2022 roku była pomoc uchodźcom z Ukrainy. „Z potrzeby serca i w naturalnym odruchu chęci niesienia pomocy bliźniemu w potrzebie, już pierwszego dnia wojny otworzyliśmy nasze 16 hoteli dla uchodźców z Ukrainy. Powołany sztab kryzysowy rozlokowywał rodziny, starszych, dzieci z domów dziecka, organizowaliśmy transporty. Do dzisiaj około 2,5 tys. ludzi przebywa w naszych obiektach i Fundacja Leny Grochowskiej przysposabia ich do życia w Polsce” – opowiada prezes Grupy Arche.

W marcu 2022 roku Grupa Arche opatentowała również System Arche®. „Jako jedyni na rynku dzielimy się co miesiąc z inwestorami całym zyskiem wypracowanym przez hotel i oferowane w nim usługi: noclegi, szkolenia, gastronomię itp. Stanowimy rodzinę Arche, której zależy na tym, żeby właściciel pokoju hotelowego zarabiał nawet 17 proc. zysku od ceny zakupu lokalu, jak to ma miejsce w ostatnich miesiącach” – zaznacza prezes Grochowski.

Firma pracuje obecnie nad nowym systemem inwestowania, który pozwoli czerpać zyski z inwestycji o mniejszym kalibrze niż zakup całego hotelowego apartamentu.

Polacy znowu podróżują: podsumowanie roku 2022 w hotelarstwie – webinar, już 13 grudnia o 13.00. Transmisja: https://pap-mediaroom.pl

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM