Polityka i społeczeństwo

MKiŚ: Polska i Dania razem o suwerenności energetycznej (komunikat)

Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje:

Bezpieczeństwo energetyczne oraz współpraca w zakresie odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej oraz ciepłownictwa to główne tematy rozmów minister klimatu i środowiska Anny Moskwy z Ole Toftem, Ambasadorem Królestwa Danii w Polsce. W trakcie spotkania, które odbyło się 9 grudnia 2022 r., podkreślono bardzo dobry stan polsko-duńskich stosunków energetycznych.

„Z zadowoleniem potwierdzam ogromne zaangażowanie Danii w uruchomienie gazociągu „Baltic Pipe” i nieustające wsparcie w realizację tego projektu. Jest to jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, wspierających bezpieczeństwo i suwerenność energetyczną nie tylko Polski, ale też państw naszego regionu. Jest to szczególnie istotne w świetle barbarzyńskiej agresji Rosji na Ukrainę” – powiedziała minister Anna Moskwa.

Dania jest jednym z najważniejszych partnerów Polski we współpracy energetycznej, zarówno w sferze wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego, jak również w obszarze rozwoju odnawialnych źródeł energii i ciepłownictwa. W kontekście rozwoju sektora OZE, Polska stoi przed licznymi wyzwaniami, jeśli chodzi o inwestycje potrzebne do uruchomienia morskich wiatraków.

„Musimy kształcić i szkolić kadry dla przemysłu wiatrowego, który rozwijamy. Wsparcie duńskich firm, mających duże doświadczenie w tej dziedzinie, może okazać się bardzo pomocne” – zaznaczyła minister klimatu i środowiska.

Ambasador Ole Toft potwierdzając duńskie zainteresowanie wsparciem Polski w procesie budowania gospodarki niskoemisyjnej podkreślił, że dla jego kraju Polska jest rynkiem z ogromnym potencjałem rozwoju w obszarze OZE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM