Ludzie i kultura

Cud Miłości – Betlejem w Polsce 2022

• Autorskie wersje świątecznych utworów, premierowe wykonania, a także wspólne kolędowanie na kilka tysięcy głosów.

• 29 grudnia świąteczna atmosfera opanuje katowicki Spodek.

• Dochód z koncertu wesprze podopiecznych hospicjów.

Od dziewięciu lat, podczas kolejnych odsłon wydarzenia „Betlejem w Polsce”, widzowie oraz artyści wspólnie celebrują świąteczny czas. Tak będzie i w tym roku: 29 grudnia spotkamy się w katowickim Spodku, by wzmocnić się nawzajem nadzieją i radością, które niesie ze sobą cud Bożego Narodzenia.

betlejemwpolsce.pl (2)

W koncercie widzowie usłyszą utwory, w tym kilka premierowych, które nie są typowymi pieśniami bożonarodzeniowymi.

„Niosą one jednak ze sobą wartości, jakie stanowią istotę Bożego Narodzenia – tę, jaka dzisiaj często zanika i zatraca się pod coraz grubszą warstwą jarmarcznych świecidełek. Epicentrum świąt stanowi miłość. Czujemy ją wówczas, gdy wspieramy potrzebujących, gdy ktoś wyciąga dłoń. Jesteśmy szczęśliwymi ludźmi, jeśli bliscy nas kochają, a my możemy odwzajemniać ich uczucie. Potencjał miłości istnieje zarówno w rzeczach wielkich, jak i w drobnych gestach. Miłość nie jest >>stanem wyjątkowym<<, choć wyjątkowo dobrze wpływa na stan naszego ducha” – mówi Adam Guzdek, pomysłodawca i organizator cyklu „Betlejem w Polsce”.

Piosenki i pieśni, które mówią o cudzie miłości, wykonają – pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka – Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Marta Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio i DeocentriCity.

Premiera – Nowy Teledysk: „Kolęda na strunie serca” – Janusz Radek i Aga Twardowska

betlejemwpolsce.pl (3)

Na scenie wystąpią również aktorzy Teatru EXIT – Asia Sych, Natalia Lewandowska i Marcin Konik. Tę teatralną grupę, od lat prowadzi Maciek Sikorski; w tym roku jest on także autorem koncepcji wizualnej oprawy całego wydarzenia.

Pomimo tego jednak, że wszędzie i w każdym czasie można znaleźć miejsce i czas dobry dla miłości, to zawsze pozostaje ona cudem – czymś niewyjaśnionym i niepojętym. Bezgranicznie pięknym. Narodzenie Boga i Święta Bożego Narodzenia pozwalają nam poczuć ten cud miłości w szczególny sposób.

„Z pewnością jednak miłość rozumiana jako miłosierdzie jest wartością szczególną. To współodczuwanie z drugim człowiekiem; to empatia, która jednak musi wyrażać się w działaniu. >>Betlejem w Polsce<< nigdy nie zapomina o tej powinności: w tym roku wspieramy podopiecznych hospicjów” – dodaje Adam Guzdek.

Z wielkim sercem także uczestnicy widowiska zaśpiewają wspólnie polskie pieśni bożonarodzeniowe, na które przyjdzie czas – w drugiej części wydarzenia.

„Doświadczenie poprzednich edycji Betlejem uczy, że Polacy chcą wspólnie kolędować; że daje im to wielką radość i poczucie bycia wspólnotą. W Katowicach zaśpiewamy wiele polskich kolęd. Mamy wielką nadzieję, że dołączycie do niej i z nią już całym sercem pozostaniecie. Wówczas Cud Miłości się spełni” – mówi Adam Guzdek, zachęcając do udziału w koncercie.

BETLEJEM BOX

Tym razem na słuchaczy czeka wyjątkowy Betlejem BOX zawierający 108 najpiękniejszych kolęd z Polski i świata.

To unikatowy zbiór pieśni bożonarodzeniowych i adwentowych.

To utwory od IV wieku do współczesności z różnych kultur, tradycji i narodów.

Z różnych krain historycznych, geograficznych.

To ogromne dziedzictwo kultury, które wspólnie zachowaliśmy dla przyszłych pokoleń dla całej ludzkości.

Na 9 płytach zostały zamieszczone wybrane utwory ze wszystkich dotychczasowych edycji „Betlejem w Polsce”, wykonane przez wybitnych artystów sceny muzycznej.

Dostępne cyfrowo lub audio.

betlejemwpolsce.pl (4)

Materiały dla mediów

Źródło informacji: betlejemwpolsce.pl


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM