Zdrowie i styl życia

Głogów: Oddział Neurologiczny po totalnym remoncie!

– Ta inwestycja to jedna z części dużego programu „Nowoczesny Szpital”. Środki na remont i modernizację pozyskaliśmy dzięki wsparciu prezydenta Głogowa i danych miejskich oraz Fundacji KGHM i samorządowców. Rozpoczęliśmy program Nowoczesny Szpital od remontu intensywnej terapii, potem porodówka i oddział noworodkowy i ginekologia oraz oddział wewnętrzny. Dysponujemy tomografem, rezonansem, pracownią elektroencefalografii, elektrobiografii oraz oddziałem rehabilitacji neurologicznej. Dysponujemy także wspaniałą kadrą, prowadzimy także działalność naukową – mówi Edward Schmidt prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Wszystkie sale są nowocześnie wyposażone: mają dostęp do węzłów sanitarnych oraz w pełni elektryczne łóżka z panelami. Pomieszczenia są o wysokim standardzie, wyposażone w specjalistyczne urządzenia i wysokiej jakości sprzęt. Nowością jest jedna duża sala nadzoru poudarowego, na pięć łóżek, w bardzo wysokim standardzie. Oddział liczy 28 łóżek i zajmuje około 900 metrów kwadratowych. Jest dwa razy większy niż poprzedni oddział.

– To ogromna radość, że nasz zapoczątkowany kilka lat temu rozwój szpitala, może być prowadzony i kontynuowany także dzięki wsparciu miasta. Szpital się zmienia. W przyszłym roku przeznaczymy aż 8 mln na kolejne modernizacje w szpitalu – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 5 milionów 700 tysięcy złotych, z czego dotacja Gminy Miejskiej Głogów wynosi 3 miliony złotych. Pozostałe środki to 500 tysięcy złotych z Fundacji KGHM Polska Miedź, środki z kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz środki własne Głogowskiego Szpitala Powiatowego.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM