Biznes i finanse

Minister Finansów w poszukiwaniu nowych rozwiązań: Wizyta w Finlandii i Danii

Tworzenie gier przez młode pokolenie

Młode pokolenie dziewcząt i chłopców w dużej części jest zorientowane na gaming. Równie fascynujące jak sama rywalizacja może być tworzenie nowych gier. Tym właśnie zajęła się Szkoła Gospodarki Cyfrowej Junior podczas kolejnych zajęć, w Kinguin Esports Performance Center. W zajęciach wzięli udział uczniowie i uczennice jednej z podwarszawskich szkół podstawowych. Program zajęć pozwolił na:

  • poznanie podstaw tworzenia gier komputerowych
  • rozwijanie umiejętności tworzenia i programowania gier
  • rozwijanie logicznego myślenia
  • stworzenie własnej, niepowtarzalnej gry

Uczestnicy zajęć mieli okazję wykorzystać swoją kreatywność i zdobyć nową wiedzę na temat tworzenia gier. Dzięki temu zdobyli przydatne umiejętności, które przydadzą się w przyszłości.

Ponadto, dzięki temu wydarzeniu, młode pokolenie ma szansę spojrzeć na gaming z innej perspektywy. Uczą się, jak tworzyć gry, a także odkrywają potencjał w kreatywności. Tworzenie gier to nie tylko zabawa, ale także potężne narzędzie do nauki i przyszłej kariery zawodowej.

Wyjątkowe zajęcia w Kinguin Esports Performance Center pokazały, że gaming może być pozytywnym wpływem na młode pokolenie. Nie tylko dostarczając rozrywki, ale również stymulując rozwój i uczenie się nowych umiejętności.

Kryzys gospodarczy w UE

Dwudniowe rozmowy dotyczyły zarządzania gospodarczego w UE i wydatków na obronność. W trakcie spotkań poruszono również temat bezpieczeństwa m.in. sektora bankowego i zapewnienia konkurencyjności europejskiej gospodarki. Podczas spotkań zostały omówione pozostałe kwestie bieżącej agendy europejskiej w tym sytuacji gospodarczej w obliczu agresji Rosji na Ukrainę, wsparcia dla Ukrainy oraz uchodźców.

Międzynarodowa pomoc dla Ukrainy jest niezbędna nie tylko w zaspokajaniu jej bieżących potrzeb, ale także konieczne jest utrzymanie wsparcia dla Ukrainy w perspektywie długoterminowej:

  • umożliwienie Ukrainie dostępu do funduszy unijnych
  • wzmocnienie współpracy w ramach NATO
  • zwiększenie wsparcia dla uchodźców
  • rozwój projektów inwestycyjnych i energetycznych

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

ms/

Sytuacja gospodarcza Unii Europejskiej w obliczu agresji Rosji na Ukrainę wymaga długoterminowej współpracy i wsparcia aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim jej obywatelom. Współpraca z krajami trzecimi i zachowanie jednomyślności pomogą uniknąć kryzysu gospodarczego w UE.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM