Wiadomości Polska Polityka i społeczeństwo Partnerstwo samorząd-biznes dla lepszego Mikołajek 2023
Polityka i społeczeństwo

Partnerstwo samorząd-biznes dla lepszego Mikołajek 2023

Wpływ międzynarodowych korporacji na lokalny rozwój

Debatę otworzyła teza, że współpraca samorząd-biznes w zakresie zagranicznych inwestorów przynosi korzyści zarówno dla lokalnych społeczności, jak i dla przedsiębiorstw. Eksperci podkreślili, że międzynarodowe korporacje wnoszą znaczący wkład w lokalny rozwój, dzięki:

  • Większym szansom rozwoju kariery dla młodych ludzi.
  • Wzrostowi płac na terenie gminy.
  • Branżowemu brandingu lokalizacji, który przyciąga inwestorów.
  • Funduszom dla organizacji pozarządowych.

Podczas debaty wybrzmiało, że współpraca biznesu i samorządów prowadzi do korzyści wszystkim stronom. Dodatkowo zagraniczne inwestycje wspierają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju społecznego, edukacyjnego i środowiskowego. Współpraca między sektorem prywatnym a publicznym pozwala tworzyć miejsca pracy, wspierać rozwój edukacyjny i realizować cele społeczne, co w konsekwencji wpływa na lepszy żywot lokalnych społeczności.

Udział międzynarodowych korporacji w rozwoju lokalnego jest nieoceniony. Jest to ważny czynnik wpływający na zmiany w życiu lokalnych społeczności. To także dobry przykład współpracy biznesu i samorządu, który może stać się inspiracją dla innych miast i regionów.

Ogromne korzyści dla Świebodzina

Po otwarciu wielkiego koncernu w Świebodzinie mieszkańcy odczuwają ogromne korzyści. Jest to kolejny przykład na to, jak duży wpływ na gospodarkę i ludzi w danym mieście może mieć jedna międzynarodowa firma.

Korzyści jakie Amazon przyniósł Świebodzinowi są nie do przecenienia. Przyczynił się do wzrostu płacy, zwiększył dotacje na kulturę i opiekę społeczną, a także zaznaczył swoją obecność w kulturze miasta, jako silna i innowacyjna marka.

Co dalej?

Następne kroki, które powinny zostać podjęte to:

  • Opracowanie strategii – aby wykorzystać w pełni potencjał Amazona i innych firm, konieczne jest opracowanie strategii, która pozwoli na wykorzystanie synergi.
  • Rozwój infrastruktury – należy zadbać o rozwój infrastruktury, aby mieszkańcy i przedsiębiorcy mogli korzystać z tego miasta w pełni.
  • Zachęcanie do inwestowania – konieczne jest zachęcanie innych przedsiębiorstw do inwestowania w Świebodzin, aby zachęcić młodych do zostania w mieście.

Dzięki pojawieniu się Amazona w Świebodzinie miasto to dostało szansę na rozwój i stało się bardziej atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców i przedsiębiorców. Przyszłość wydaje się obiecująca – jednak potrzebne są dalsze działania, aby w pełni wykorzystać potencjał tego miasta.

Wsparcie dla lokalnych społeczności

Amazon jako jeden z globalnych liderów w e-commerce od samego początku aktywnie wspiera lokalne społeczności. Firma wspiera działania edukacyjne, współpracuje z organizacjami pozarządowymi, a także wspiera m.in. podmioty zajmujące się działalnością społeczną, kulturalną, ekologiczną czy inicjatywy, które mają szansę poprawić jakość życia lokalnej społeczności. Amazon zazwyczaj finansuje projekty, w których określony cel jest osiągalny, a jego efekty są mierzalne i widoczne w długim okresie.

Amazon wspiera lokalne społeczności poprzez m.in.:

  • Programy edukacyjne – Amazon angażuje się w programy edukacyjne, takie jak Science and Technology Awards, Amazon Children’s Book Project czy Amazon Future Engineer, które mają służyć kształtowaniu i wzmacnianiu wiedzy młodych ludzi.
  • Współpraca z organizacjami pozarządowymi – współpraca z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami zewnętrznymi pozwala Amazonowi wspierać lokalne społeczności poprzez organizowanie wydarzeń, działań społecznych, pomocy i wsparcie.
  • Wspieranie lokalnej gospodarki – Amazon wspiera lokalną gospodarkę poprzez tworzenie miejsc pracy, angażowanie lokalnych przedsiębiorstw w działania firmy oraz zakupy usług i produktów od lokalnych dostawców.

Działania Amazona są doskonałym przykładem, jak partnerstwo pomiędzy uczelnią wyższą a globalnym przedsiębiorstwem może przyczynić się do wzmocnienia lokalnych społeczności.

Dzięki współpracy między uczelnią wyższą a przedsiębiorstwem, możemy mieć zapewnioną współpracę na wyższym poziomie, szkolenia, działania edukacyjne, które pomogą uporządkować i kompleksowo rozwijać społeczności w danym regionie. Współpraca ta dąży do osiągnięcia wspólnego celu – dbania o lokalne społeczności i ich rozwój.

Przykład współpracy biznesu z Fundacją Rodziny Czepczyńskich

Fundacja Rodziny Czepczyńskich realizuje projekty edukacji finansowej dla dzieci i nauczycieli w przedszkolach i szkołach podstawowych. W celu realizacji statutowych celów, potrzebne jest wsparcie zarówno z logistycznego, jak i finansowego oraz burzy mózgów z przedstawicielami biznesu. Świetnym przykładem takiej współpracy jest wsparcie Amazona, dzięki któremu drukowane są książki edukacyjne dla dzieci m.in. „ABC ekonomii” i „ABC empatii”. Jest to już szósta edycja tych książek, a od niedawna, dzięki Amazona, także w języku ukraińskim.

Partnerstwo biznesu z fundacjami pozarządowymi niesie wiele korzyści dla obu stron. Fundacje otrzymują pożądane wsparcie i pomoc, a biznes zyskuje pozytywny wizerunek i zaufanie klientów. Dlatego też warto wspierać takie inicjatywy, a VIII Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach w dniach 6-7 marca 2023 r. to dobra okazja, aby to zrobić.

Współpraca biznesu z organizacjami pozarządowymi to korzystne rozwiązanie dla obu stron. Wspieranie fundacji pozarządowych to szansa na pomoc w ich niezwykle ważnych i pożytecznych działaniach, dodatkowo przyczyniając się do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Zatem warto wykorzystać VIII Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach w marcu 2023 roku, aby wspomóc takie inicjatywy.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version