Polityka i społeczeństwo

Unijne wsparcie dla realizacji obwodnicy Olesna: 411 mln zł dofinansowania UE

Komisja Europejska pozytywnie zatwierdziła dofinansowanie inwestycji w obwodnicę Olesna w województwie opolskim. Program Infrastruktura i Środowisko wsparł go kwotą blisko 411 mln zł, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli szybciej i bezpieczniej poruszać się po mieście.

Olesna będzie miała szczęście cieszyć się z nadchodzącego odcinka trasy S11 będącego drogą ekspresową o długości 25 km. Nowy ślad drogi ominie miasto od wschodniej strony, a po drodze przecina krajową „jedenastkę” oraz wojewódzką drogę nr 494, a także skrzyżuje się z linią kolejową nr 143.

Mieszkańcy Olesna i okolicznych miejscowości mają nadzieję, że inwestycja dobiegnie końca w tym roku. Efektem tego będzie możliwość ominięcia miasta przez tranzyt. Zyska na tym zarówno bezpieczeństwo kierowców, jak i ułatwienie sprawnego i bezproblemowego przemieszczania się po trasie.

Otwarcie obwodnicy w powiecie oleskim to znaczne usprawnienie podróży dla kierowców. Przejazd stanie się szybszy, wygodniejszy i zdecydowanie bezpieczniejszy. Co więcej, trasa będzie stanowić część międzynarodowej sieci szybkich tras (TEN-T), a to zwiększy mobilność towarów i osób w całej Europie.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM