Zdrowie i styl życia

Podniesienie kwalifikacji pielęgniarek i położnych – klucz do poprawy bezpieczeństwa pacjentów w Polsce

Realizowany przez Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych projekt „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych” obejmuje szkolenie aż 35 000 osób w ramach bezpłatnych kursów specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Projekt potrwa do końca 2023 roku i został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach działań związanych z pandemią COVID-19. Całkowita wartość projektu to 112 mln zł.

Pandemia COVID-19 postawiła przed ochroną zdrowia szereg wyzwań. Z uwagi na to, że wirusolodzy nadal ostrzegają przed następnymi epidemiami, ważne jest, aby wzmocnić system zapobiegawczy. Dlatego też konieczne jest zwiększenie kompetencji zawodowych pielęgniarek i położnych, aby mieć pewność, że pacjenci będą bezpieczni. Projekt „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych” finansowany ze środków unijnych ma na celu umożliwienie wszystkim pielęgniarkom i położnym szkolenia, bez względu na formę ich zatrudnienia, do końca 2023 roku. Z projektu skorzysta 35 000 osób z całej Polski.

Nasz projekt obejmuje 13 różnych kursów specjalistycznych i 3 kwalifikacyjne, wszystkie dostępne szczegóły można znaleźć w zakładce „Projekt” na naszej stronie internetowej www.nipip.pl.

Zapraszamy na kolejną konferencję z cyklu „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów”, która odbędzie się 30 marca w Radisson Blu w Szczecinie przy pl. Rodła 10. Konferencja organizowana jest przez Okręgowe Rady Pielęgniarek i Położnych województwa zachodniopomorskiego.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM