Wiadomości Polska Biznes i finanse Walencja – Miasto Edukacji Wyższej na V Międzynarodowym Spotkaniu Rektorów Universia
Biznes i finanse

Walencja – Miasto Edukacji Wyższej na V Międzynarodowym Spotkaniu Rektorów Universia

Wszystkich, których interesuje światowa akademia, zapraszamy na spotkanie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego, które odbędzie się w Walencji w dniach 8-10 maja. Będą to wyjątkowe dni, bowiem na liście gości znajdują się wybitne postacie ze świata nauki, polityki i biznesu, takie jak Ignacio Cirac, laureat nagrody Księcia Asturii i były sekretarz skarbu USA, Larry Summers.

Uniwersytet a społeczeństwo – pod tym hasłem odbędzie się V Międzynarodowe Spotkanie Rektorów Universia w Walencji, które zapewni miastu trwałe miejsce na mapie szkolnictwa wyższego. W spotkaniu weźmie udział przeszło 700 przedstawicieli środowiska akademickiego z 14 krajów.

„Jednym ze strategicznych celów Santander Bank Polska jest wspieranie społeczeństwa m.in poprzez współpracę ze światem akademickim. Z Polski w wydarzeniu weźmie udział 30 Rektorów i Prorektorów reprezentujących 30 uczelni. Jest to unikatowa możliwość nawiązania relacji i networkingu pomiędzy przedstawicielami nauki z całego świata” – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.

23 marca Grupa Santander i Ana Botín, przewodnicząca Universii, ogłosili spotkanie, którego gospodarzem będzie Grupa Santander. Organizatorami wydarzenia są Matías Rodríguez Inciarte, przewodniczący Santander Universidades, oraz Mavi Mestre, rektor Uniwersytetu Walencji i przewodnicząca komitetu akademickiego. Podczas spotkania będą również obecni burmistrz Walencji Joan Ribó oraz Josefina Bueno, minister ds. innowacji, wyższych uczelni i społeczeństwa cyfrowego w regionalnym rządzie Walencji. Konferencja odbędzie się w centrum Ciudad de las Artes y las Ciencias.

„Aby pokonać globalne wyzwania, społeczeństwo musi opierać się na instytucjach akademickich, rządach i przedsiębiorstwach. Walencja oferuje przestrzeń do debaty i refleksji nad tym, w jaki sposób uczelnie wyższe mogą pomagać społeczeństwu w rozwoju poprzez nauczanie i badania. W ciągu trzech dni setki przedstawicieli środowiska akademickiego reprezentujących ponad 14 milionów studentów z całego świata będą rozmawiać o tym, w jaki sposób uczelnie wyższe mogą stawać się lepsze i pomagać społeczeństwu w dalszym rozwoju” – wyjaśnił Matías Rodríguez Inciarte, przewodniczący Santander Universidades.

Matías Rodríguez Inciarte, prezes grupy Santander, podkreślił, że współpraca ta wpisuje się w zobowiązanie Grupy Santander do wspierania klientów w drodze do codziennych sukcesów oraz współtworzenia za pośrednictwem uczelni wyższych społeczeństwa, które będzie odpowiedzialne, sprawiedliwe i sprzyjało zrównoważonemu rozwojowi.

Matías Rodríguez Inciarte, prezes Grupy Santander, wyraził swoje zaangażowanie w pomoc klientom w osiąganiu ich codziennych celów, jednocześnie tworząc bardziej inkluzyjne i sprawiedliwe środowisko akademickie, które wspiera zrównoważony rozwój.

Prezes Grupy Santander, Matías Rodríguez Inciarte, podkreślił, że spotkanie jest zgodne z obietnicą firmy, aby wspierać klientów w osiąganiu ich codziennych celów oraz w tworzeniu za pośrednictwem uczelni wyższych społeczeństwa, które będzie bardziej przyjazne, sprawiedliwe i sprzyjało zrównoważonemu rozwojowi.

Grupa Santander zaprasza do udziału w dwudniowych dyskusjach panelowych. Przedstawiciele z 14 krajów będą wymieniać poglądy na temat kształcenia ustawicznego, promowania przedsiębiorczości i innowacyjności oraz sieci i współpracy między uczelniami. Uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w dyskusjach na żywo w mediach społecznościowych oraz na oficjalnej stronie internetowej Grupy Santander. Podsumowaniem spotkania będzie „Deklaracja z Walencji”, która stanowić będzie wytyczne do dalszych działań dla lepszego zrównoważonego rozwoju społecznego i gospodarczego, wspierając szkolenia, badania i innowacje.

Bank Santander od 26 lat działa na rzecz zrównoważonego rozwoju, eliminacji wykluczenia społecznego oraz wsparcia edukacji, przedsiębiorczości oraz zatrudnienia. Przez ten czas bank przeznaczył na te cele ponad 2,2 mld EUR, współpracując z prawie 1300 uniwersytetów i instytucji z 25 krajów, a także wspierając ponad milion studentów, specjalistów, projektów biznesowych i MŚP. Co pięć lat Universia, program inicjowany przez Santander, odbywa się w innym mieście – w 2018 była to Salamanca, w 2014 Río de Janeiro, w 2010 Guadalajara, a w 2005 Sewilla.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version