Biznes i finanse

Greenvolt zrealizował transakcję: sprzedaż farmy wiatrowej o mocy 8 MWp w Polsce za 18,8 miliona euro

Greenvolt ogłosił list intencyjny dotyczący sprzedaży farmy wiatrowej o mocy 200 MWp, zlokalizowanej w północno-zachodniej Polsce, za kwotę 2,35 miliona euro za MWp. Rozwiązanie Behind The Meter umożliwia dostarczanie energii z instalacji przyłączonych do sieci odbiorcy, co eliminuje konieczność podłączania instalacji odnawialnych do sieci elektrycznej. Transakcja jest kamieniem milowym dla strategii rotacji aktywów Greenvolt, a celem spółki jest sprzedaż w tym roku co najmniej 200 MWp łącznie w Polsce i Portugalii.

Greenvolt – Energias Renováveis ogłosił ostatnio podpisanie listu intencyjnego, dotyczącego sprzedaży instalacji do wytwarzania energii wiatrowej o mocy 8 MWp w Polsce. Transakcja ta wyniesie aż 18,8 miliona euro.

Greenvolt Power, spółka należąca w całości do Greenvolt, została utworzona w celu realizacji projektów energii odnawialnej na dużą skalę i ogłosiła transakcję sprzedaży farmy wiatrowej w północno-zachodniej Polsce za cenę 2,35 miliona euro za MWp.

Dzięki tej inwestycji w park wiatrowy, jego energia będzie dostarczana bezpośrednio do nabywcy, z pominięciem sieci energetycznej (tzw. rozwiązanie Behind The Meter). Prace związane z budową zostaną zakończone w trzecim kwartale tego roku, a komercyjna eksploatacja parku rozpocznie się w ostatnich miesiącach 2024 r.

„To niezwykle istotne przedsięwzięcie, ponieważ udało nam się osiągnąć wysokie kwoty za MWp dla rozwiązania Behind the Meter” – powiedział Radek Nowak, dyrektor generalny Greenvolt Power, podkreślając zalety tego rozwiązania, które pozwala na pokonanie ograniczeń związanych z przyłączaniem instalacji energii odnawialnej do sieci elektrycznej w Polsce.

Greenvolt – Energias Renováveis podpisał list intencyjny wskazujący na sprzedaż 8 MWp farmy wiatrowej w północno-zachodniej Polsce za kwotę 18,8 miliona euro. Transakcja umożliwi Greenvolt przejście do kolejnego etapu utworzonej przez spółkę strategii rotacji aktywów, a także pokonanie ograniczeń związanych z przyłączaniem instalacji energii odnawialnej do sieci elektrycznej w Polsce. Park wiatrowy ma osiągnąć etap „gotowy do budowy” (RtB) w trzecim kwartale br. i będzie przygotowany do rozpoczęcia eksploatacji komercyjnej (COD) w ostatnich miesiącach 2024 r.

Greenvolt, oprócz wytwarzania energii z biomasy, odpadów leśnych i z drewna przemysłowego, wspiera realizację wielkoskalowych projektów energii wiatrowej i fotowoltaicznej, działając na kilku rynkach europejskich i na rynku amerykańskim. Obecnie w budowie jest ponad 300 MWp zdolności produkcyjnej energii wiatrowej i słonecznej w sześciu krajach, a Greenvolt ma w planie sprzedaż w ciągu bieżącego roku co najmniej 200 MWp łą

„Jesteśmy świadkami rosnącej popularności projektów energii odnawialnej, które opracowujemy i sprzedajemy zgodnie ze strategią rotacji aktywów, którą podjęliśmy wraz z naszymi interesariuszami” – dodaje João Manso Neto, dyrektor generalny Greenvolt Group.

Greenvolt jest liderem w zakresie projektowania, budowy i zarządzania wielkoskalowymi instalacjami energii wiatrowej i fotowoltaicznej na kilku rynkach europejskich i amerykańskim. Obecnie w realizacji są instalacje o łącznej mocy 6,9 GW, w tym 2,9 GW osiągnęło już status Ready to Build do końca tego roku.

Greenvolt ma zamiar zwiększyć swoją zdolność produkcyjną energii wiatru i słońca do ponad 300 MWp w sześciu krajach, a w tym roku planuje sprzedaż przynajmniej 200 MWp w Polsce i Portugalii.

Greenvolt dostarcza energię z biomasy, odpadów leśnych i drewna przemysłowego oraz innych odnawialnych źródeł energii zarówno w sektorze przedsiębiorstw, jak i mieszkaniowym. Aktualnie, dzięki realizowanym projektom, spółka będzie wytwarzać energie o łącznej mocy 148,9 MWp, z czego 52,5 MWp jest objęte umowami o dostawę mocy.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM