Zdrowie i styl życia

Poprawa bezpieczeństwa pacjentów w Polsce – konferencje okręgowych izb pielęgniarek i położnych

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych realizuje swój projekt „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”, który potrwa do końca 2023 roku. W ramach projektu zaplanowano bezpłatne szkolenia specjalistyczne i kwalifikacyjne dla 35000 osób. Dofinansowanie projektu wynosi 112 mln zł, a jego realizacja jest częścią unijnej reakcji na pandemię COVID-19.

Eksperci zdrowotni są zgodni, że pandemia COVID-19 to jedno z wielu zagrożeń dla zdrowia na które będziemy musieli się przygotować. Aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom, konieczne jest zwiększenie kompetencji pielęgniarek i położnych. Projekt „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”, finansowany przez Unię Europejską, ma na celu przeszkolenie 35000 pracowników służby zdrowia do końca 2023 roku. Wszystkie pielęgniarki i położne zatrudnione na etatach, jak i na zlecenie, mają dostęp do bezpłatnych kursów.

Kursy oferowane przez projekt to 13 specjalistycznych i 3 kwalifikacyjne. Więcej informacji na temat oferty szkoleniowej znajdą Państwo w zakładce „Projekt” na stronie www.nipip.pl.

Rad Pielęgniarek i Położnych z województwa lubuskiego zapraszają na konferencję pt. „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów”, która odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. w Ruben Hotel w Zielonej Górze, przy al. Konstytucji 3 Maja 1A.

Podczas konferencji wystąpią wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie ochrony zdrowia: prof. dr hab. Maria Kózka, dr hab. n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus oraz dr hab. n. o zdr. Aleksandra Gaworska-Krzemińska.

W trakcie spotkania zostanie zorganizowana dyskusja z przedstawicielami świata państwowego i ochrony zdrowia. W jej ramach wystąpią: wiceprezes NRPiP Sebastian Irzykowski, przewodnicząca ORPiP w Zielonej Górze Elżbieta Baliszewska, przewodnicząca ORPiP w Gorzowie Wielkopolskim Marta Powchowicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Bromber, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, wojewoda lubuski Władysław Dajczak, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Bogumiła Ewa Jaske, dyrektor Szpitala SP ZOZ Sulechów Wojciech Świtała, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze dr Marek Działoszyński, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego dr hab. n. med. Agnieszka Ziółkowska, prof. UZ, dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Ewa Skrbeńska oraz konsultanci wojewódzcy w dziedzinach pielęgniarstwa.

Konferencja będzie okazją do wysłuchania wystąpień wybitnych specjalistów w temacie ochrony zdrowia, w tym prof. dr hab. Marii Kózki, dr hab. n. o zdr. Grażyny Iwanowicz-Palus oraz dr hab. n. o zdr. Aleksandry Gaworska-Krzemińskiej.


Źródło dystrybucji: pap-mediaroom.pl

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka Prywatności
Więcej
ROZUMIEM