Wiadomości Polska Biznes i finanse Globalna siła robocza: jak EKG wykorzystuje międzynarodowe zasoby do swoich korzyści
Biznes i finanse

Globalna siła robocza: jak EKG wykorzystuje międzynarodowe zasoby do swoich korzyści

Paweł Holnicki-Szulc podkreślił, że zatrudnianie osób z całego świata jest kluczem do sukcesu i pozwala firmie wzrastać, co zostało przedstawione podczas debaty „Różnorodność w firmie i na rynku pracy” na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

ING Hubs Poland, pod kierownictwem Pawła Holnickiego-Szulca, dyrektora obszaru Business & Risk Solutions, zatrudnia obecnie ponad 3500 osób, w tym ponad 800 spoza Polski. To międzynarodowe środowisko pracy, tworzone przez ponad 70 narodowości, stanowi cenne źródło przewagi konkurencyjnej i wzmacnia pozycję firmy na rynku.

„Z pełną świadomością podjęliśmy decyzję o budowaniu naszych kompetencji, usług i zasobów w oparciu o taki właśnie miks. Zatrudniamy osoby z całego świata, co jest elementem naszego sukcesu i powoduje, że jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy i mamy ambicję dalej rosnąć” – tłumaczył Paweł Holnicki-Szulc.

Dyrektor podkreślił, że zatrudnianie zagranicznych pracowników nie jest wynikiem rynkowych trendów, lecz podyktowane jest chęcią bycia międzynarodową organizacją, oferującą usługi na całym świecie.

Organizacja wdraża rozwiązania, które mają na celu ułatwienie zatrudnienia pracowników z innych krajów, w celu uzyskania światowej sieci wsparcia.

Organizacja wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mają na celu zapewnienie wsparcia na arenie międzynarodowej poprzez zatrudnianie pracowników z całego świata.

„Naszymi odbiorcami są różne kraje, ale także centrala grupy, dlatego szukamy optymalnego miksu: doświadczenia, kompetencji i umiejętności” – wyjaśniał Holnicki-Szulc. 
 
Dyrektor zaznaczył, że firma stara się budować przestrzeń na inicjatywy oddolne poprzez wsłuchiwanie się w potrzeby osób, które przyjechały zza granicy. „Chcemy je zrozumieć i stworzyć możliwości wzajemnego kontaktu, choćby po to, by mogły opowiadać o miejscach, z których pochodzą i trochę się tą różnorodnością z nami podzielić” – mówił Paweł Holnicki-Szulc. 

Dyrektor ING Hubs Poland podkreślił, że po pandemii wiele firm zaczęło poszukiwać optymalnego systemu pracy. Przykładem może być sektor IT, który coraz częściej przechodzi na w pełni zdalny tryb pracy. Zdaniem szefa ING Hubs Poland, w odniesieniu do cudzoziemców jest to jednak niezbyt dobry pomysł.

„Żeby pracownicy mogli fizycznie się spotkać i porozmawiać. Do takiej współpracy dostosowujemy naszą przestrzeń biurową. Chcemy, by służyła ona wymianie doświadczeń, kooperacji, przekazywaniu wiedzy” – tłumaczy dyrektor.

Model hybrydowy to doskonała okazja do wymiany kulturowej i wzajemnego wsparcia pracowników zagranicznych. Firma Holnicki-Szulc zapewnia zatrudnionym osobom z różnym statusie społecznym oraz tożsamością poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.

Modele pracy hybrydowej dają możliwość pracownikom zagranicznym bycia częścią społeczności lokalnej. Osoby te szybko mogą połączyć się z wieloma innymi ludźmi w nowym, obcym kraju.

Pracodawcy, tacy jak Holnicki-Szulc, zwiększają różnorodność w swoich zespołach i zapewniają osobom LGBTQ+ możliwość swobodnego wyrażania się w środowisku pracy. Takie działania są niezbędnym czynnikiem w tworzeniu przyjaznych miejsc pracy.

„Korzystamy z zaangażowania tych osób. One doskonale znają swoje potrzeby. Dowiadujemy się o ich oczekiwaniach, dotyczących choćby języka, którego używamy w firmie czy tego, jak powinniśmy się zmieniać, żeby stwarzać odpowiednie dla nich środowisko pracy” – wyjaśniał Paweł Holnicki-Szulc.

Kongres Gospodarczy Europy Środkowej w Katowicach odbędzie się w dniach od 24 do 26 kwietnia. Spotkanie to jest jednym z największych tego typu na świecie, w którym wezmą udział przedstawiciele biznesu, nauki i polityki. Na tegoroczną edycję zapowiedziało się ok. 11 tys. osób.

Tegoroczny Kongres Gospodarczy Europy Środkowej w Katowicach odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia. Przyciąga on uwagę nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Będzie to okazja do spotkania przedstawicieli biznesu, nauki i polityki. Do udziału w kongresie zgłosiło się ponad 11 tys. osób.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version