Wiadomości Polska Zdrowie i styl życia Żyrardów wita Mobilną Strefę Zdrowia PZU!
Zdrowie i styl życia

Żyrardów wita Mobilną Strefę Zdrowia PZU!

Podwarszawski Żyrardów dołączy do 22 miast w całej Polsce, w których w ramach drugiej edycji projektu „Zdrowe Życie” będzie można skorzystać z bezpłatnych badań u lekarzy 12 specjalizacji przez dwa dni. Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Zdrowia i PZU wspólnie wystąpili z inicjatywą, aby poprawić poziom bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków.

Podczas konferencji prasowej, która zapowiadała powstanie Mobilnej Strefy Zdrowia PZU w Żyrardowie w dniach 29 i 30 kwietnia, Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, podkreślił znaczenie zaangażowania publicznych spółek w rozwiązywanie najważniejszych problemów społecznych.

„PZU jako największy ubezpieczyciel w tej części Europy, ponownie staje na wysokości zadania. Nie do przecenienia była jego rola w walce ze skutkami pandemii czy pomoc udzielona uchodźcom z Ukrainy – teraz zaś podejmuje się dotarcia z nowoczesnym sprzętem medycznym i doskonałymi specjalistami do mieszkańców tzw. Polski lokalnej” – powiedział Maciej Małecki.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja projektu „Zdrowe Życie” przyniosła zespół lekarzy i pielęgniarek PZU Zdrowie, ekspertów NFZ oraz specjalistów wojskowych blisko 34,5 tys. badań i konsultacji w 11 miastach. Przedsięwzięcie umożliwiło 14,5 tys. bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich oraz 19,9 tys. usług profilaktycznych.

W ramach projektu „Zdrowe Życie”, zespół lekarzy i pielęgniarek PZU Zdrowie, eksperci NFZ oraz specjaliści wojskowi udostępnili 11 miastom blisko 34,5 tys. badań i konsultacji. Zrealizowano 14,5 tys. bezpłatnych badań lekarskich oraz 19,9 tys. usług profilaktycznych.

„Spośród osób, które wzięły udział w badaniach, średnio co piąta została skierowana na dalszą diagnostykę. Zeszłoroczny program pokazał wysokie znaczenie przeprowadzania badań profilaktycznych, nawet w przypadku dobrego samopoczucia” – zaznaczył Andrzej Jaworski, prezes zarządu PZU Zdrowie.

Ekspert przypomniał o szeregu bezpłatnych usług zdrowotnych, oferowanych w Mobilnej Strefie Zdrowia w Żyrardowie. Badania dostosowane są do potrzeb seniorów, najmłodszych i osób niepełnosprawnych, bez konieczności skierowania lekarskiego. W soboty i niedziele można wykonać różnorodne badania, w tym kardiologiczne, dermatologiczne czy też podstawowe.

„Jako gospodarz tego przepięknego miasta serdecznie dziękuję zarówno ministerstwu, jak i Grupie PZU za tę niezwykle cenną inicjatywę. Apeluję także do wszystkich mieszkańców miasta i jego okolic, aby znaleźli w najbliższy weekend czas na odwiedzenie strefy, bo naprawdę warto żyć w zdrowiu jak najdłużej” – przekonywał Lucjan Chrzanowski, prezydent Żyrardowa.

W Strefie Zdrowia PZU Życie w Żyrardowie, a także w innych lokalizacjach, dostępne będą usługi medyczne w zakresie badań USG, przeglądów stomatologicznych oraz mammografii. Specjaliści chorób wewnętrznych pomogą interpretacji wyników badań cholesterolu, EKG, glukozy i ciśnienia krwi, a fizjoterapeuci udzielą porad dotyczących schorzeń układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego.

Klienci będą mieli także dostęp do specjalistów z dziedziny dietetyki, którzy pomogą w ustaleniu właściwej diety, a także do psychologów, którzy udzielą wsparcia w sytuacjach stresu. W Strefie Zdrowia PZU Życie Żyrardów będzie możliwość skorzystania z profesjonalnych porad z zakresu zdrowia i urody.

Pacjenci ze Strefy Zdrowia PZU Życie w Żyrardowie i innych lokalizacjach będą mieli zapewniony dostęp do szerokiego zakresu usług medycznych, w tym badań USG, przeglądów stomatologicznych, mammografii oraz wielu innych. Specjaliści chorób wewnętrznych i fizjoterapeuci pomogą w interpretacji wyników oraz diagnozowaniu schorzeń układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Dodatkowo, w strefie będą dostępni dietetycy i psycholodzy, którzy pomogą w kwestiach zdrowia i urody.

„Cieszę, że ta inicjatywa dociera również do mniejszych ośrodków, w których często dostęp do lekarzy specjalistów jest ograniczony. Ta inicjatywa to szansa na odpowiednio wczesne wykrycie niepokojących symptomów, pozwalające na podjęcie ewentualnego leczenia i wygranie z chorobą” – wyjaśniał minister Małecki.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version