Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłasza zakończenie kontroli doraźnej Szybkiej Ścieżki, organizowanej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Program był skierowany do podmiotów planujących rozwój projektów badawczych.
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej jest dumne z udanego zakończenia kontroli doraźnej konkursu Szybka Ścieżka, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Program został stworzony z myślą o podmiotach, które chcą zrealizować swoje projekty badawczo-rozwojowe.
Kontrola przeprowadzona w okresie od 1 marca 2023 r. do 28 kwietnia 2023 r. dotyczyła prawidłowości przeprowadzenia konkursu Szybka Ścieżka – Innowacje cyfrowe (nr 1/1.1.1/2022) w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 i została przeprowadzona zgodnie z ustawą wdrożeniową.
Kontrola MFiPR została zrealizowana zgodnie z przyznanymi uprawnieniami i aktualnymi przepisami prawnymi, w porozumieniu z Komisją Europejską.
117 projektów złożonych i pozytywnie ocenionych przez NCBR w ramach programu Szybka ścieżka zostało skutecznie zweryfikowanych.
85 projektów przeszło weryfikację bez zastrzeżeń, a NCBR niezwłocznie przystąpi do procedur zawierania umów oraz finansowania przedsięwzięć.
25 projektów musi poddać ocenie grupa zewnętrznych ekspertów branżowych, która zakończy swoje prace do połowy maja.
Z 5 projektów, ze względu na nieprawidłowości, nie można uzyskać finansowania z funduszy europejskich.
Dwa inne projekty zostały wycofane przez wnioskodawców przed czasem, zatem nie udzielono dla nich zaleceń.
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapewnia, że wszystkie decyzje zostały podjęte w najlepszych dla wnioskodawców intencjach.
MFiPR stale współpracuje z NCBR i informuje, że do 28 kwietnia każda firma otrzymała informacje o stanie swojego projektu. Każde pytanie dotyczące projektów można kierować do opiekunów w NCBR, którzy zostali wskazani w korespondencji mailowej.
Uwzględniając postanowienia art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe, PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści, zgodnie z formą dostarczoną przez nadawcę. Nadawca odpowiada za treść komunikatu.
Źródło informacji: pap-mediaroom.pl