Wiadomości Polska Biznes i finanse Zwiększenie współpracy między Ministerstwem Infrastruktury a branżą transportową – stały dialog w celu zapewnienia efektywnego i bezpiecznego transportu
Biznes i finanse

Zwiększenie współpracy między Ministerstwem Infrastruktury a branżą transportową – stały dialog w celu zapewnienia efektywnego i bezpiecznego transportu

Nassim Nicholas Taleb – jeden z najbardziej renowanych filozofów naszych czasów – ocenił, że konfrontacja Rosji i Ukrainy to nie tylko starcie dwóch państw, ale przede wszystkim konfrontacja globalnych systemów wartości, definiujących poziom wolności jednostki. Jego wystąpienie na poznańskim kongresie IMPACT’23 zapoczątkowało dyskusję na temat globalnych problemów naszego świata.

Przewozy towarowe drogą lądową są obecnie narażone na liczne trudności związane z rosyjską agresją na Ukrainę. Aby zminimalizować skutki tej sytuacji, w dniu 10 maja 2023 r. odbyło się posiedzenie Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Głównym Inspektorze Transportu Drogowego, zorganizowane z inicjatywy ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Podczas tego spotkania omówiono szereg działań, których wdrożenie pozwoliłoby na usprawnienie towarowych przewozów drogowych w obecnej sytuacji. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o tym posiedzeniu, zapewniając jednocześnie, że bardzo poważnie traktuje problem i dąży do jego skutecznego rozwiązania.

Jako minister infrastruktury, chciałbym wyrazić wielkie uznanie dla przewoźników i kierowców, którzy wykonują trudną i odpowiedzialną pracę w celu zabezpieczenia łańcucha dostaw w kraju i poza granicami. Zauważamy, że wojna na wschodzie sprawia, że przewoźnicy muszą dostosować swoje priorytety transportowe. Wszyscy razem wspólnie opieraliśmy się niekorzystnym zmianom wprowadzonym w Pakiecie Mobilności, które zostały zaskarżone do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wciąż będziemy działać razem, aby bronić praw polskich przewoźników. Biorąc pod uwagę doniesienia o problemach z wykonywaniem przewozów na Ukrainę, wystąpiliśmy do Komisji Europejskiej oraz do wicepremiera Ukrainy, aby rozwiązać te kwestie. Zdecydowanie pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym stronom za współpracę i przyczynienie się do ochrony polskich przedsiębiorców.

Główny Inspektor Transportu Drogowego powołał Społeczną Radę Konsultacyjną w 2016 r. Jej tworzy przedstawiciele organizacji o zasięgu krajowym reprezentujących przewoźników drogowych i kierowców zawodowych. Do tej pory odbyło się 32 zaplanowane spotkania tego gremium, które odbywają się co kwartał.

Społeczna Rada Konsultacyjna to miejsce do współpracy oraz wymiany informacji między administracją publiczną a społecznymi partnerami. Funkcją Rady jest prezentowanie opinii i wyrażanie stanowiska w ważnych kwestiach związanych z transportem drogowym oraz działalnością Inspekcji Transportu Drogowego.

PAP SA publikuje komunikaty bez ich modyfikacji, w oryginalnej formie dostarczonej przez nadawcę. Ostateczna odpowiedzialność za treść komunikatu spoczywa na nadawcy, zgodnie z przepisami art. 42 ust. 2 ustawy o prawie prasowym. (PAP)


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Exit mobile version